Yüz Yogasının Genç Kalmada Etkisi

Her yaşın kendine has bir güzelliği olsa da ileri yaşlarda oluşan cilt kırışıklıkları zamanla sorunlara neden olabilir. Cilde kan akışını hızlandırarak cildin daha taze ve parlak görünmesini sağlamak için düzenli yüz yogası öneren uzmanlar, genç yaşta yüz yogası yapmanın yaşlanma belirtilerini de önlediği konusunda hemfikirdir. Uzakdoğu’ya ev sahipliği yapan yüz yogasının belirli hareketlerinin düzenli olarak uygulanmasının yaşlanmayı geciktirici bir etki yarattığı iddia ediliyor. Yüz kaslarını güçlendirerek kas gelişimine karşı bir antrenman egzersizidir. Yüz ifadelerini ifade etmemize yardımcı olan yüz kaslarının aşırı kullanımı da erken kırışıklara neden olabilir. Bu nedenle bilinçli ve kontrollü araştırma yapılması gerekmektedir. Yoganın zihin ve beden ile bir bütün olarak uygulandığını gözden kaçırmamak gerekir. Hem cildinizi hem de ruhunuzu gençleştiren yüz yogası, cilt dokusunu iyileştirmek için son zamanlarda giderek daha popüler hale gelen bir egzersizdir. Yüz yogası yardımıyla birçoğunu günlük hayatımızda aktif olarak kullanmadığımız yaklaşık 40 yüz kasının çalıştırılmasına yardımcı oluyor.yüz yogası, yüz yogası ne demek, yüz yogasının faydaları

Yüz için yoga nasıl yapılır?

Gün içerisinde sadece 15 dakika ayırarak yapabileceğiniz yüz yogası ile kırışıklıklardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Yüz Yogası Egzersizi

Göz Kapağı Egzersizi… Bu egzersizi göz kapaklarına uygulamak, göz kapaklarını güçlendirmek ve kırışıklık oluşumunu önlemek için çok basit bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken kırışıklıkları germek, avuç içi yukarı. O zamana kadar aşağıya bakmayı deneyin. Bu egzersize 1-2 dakika devam edin ve her gün tekrarlayın.

Dudak Şekillendirme Egzersizi… Aynanın karşısında durup kendinizi öperken yapabileceğiniz bu egzersizin farklı amaçlara yönelik çeşitleri bulunmaktadır. Bu egzersizin dudaklarınızı dolgunlaştırmasını istiyorsanız önce nemlendirici ile nemlendirin. Ağzınızda su varmış gibi havayla gargara yapmayı deneyin. Bu iki farklı yöntemi 1 dakika içerisinde uygulamalısınız. Ayrıca dudaklarınızla yapacağınız bir diğer iş de ağzınızla yapmaktır. Havayı üflerken yanaklarınızı ve dudaklarınızı o ile çalıştıracaksınız.

Yanak Çevresi Egzersizi… Çok kolay bir balon şişirme egzersizi ile yerçekimi kuvvetini göz ardı ederek yanaklarınızın sarkmasını önleyebilirsiniz. Ağzınıza yakın tutarak şişirilmiş balondan havayı yavaşça serbest bırakmalı ve bu sırada havaya karşı bir üfleme yapmalısınız. Balonu günde 10 kez şişirebilirsiniz. Bunun düzenli olarak tekrarlanması gereken bir iş olduğunu unutmayınız.

Yanakların dolgunluğu için egzersiz… Günlük egzersizlerin ihmal edilmemesi gereken bu egzersiz ancak düzenli kullanıldığında sonuç verir. Sarkan yanaklarda bile etkili olan bu çalışma, erken yaşta başlarsanız ileride oluşabilecek sarkmaların önüne geçilmesine yardımcı olacaktır. Bu zamanla yanaklarınızı germenizi ve elmacık kemiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlar.

Sarkan Yanaklar İçin Egzersiz… “Çin bıyığı” olarak bilinen bu egzersiz, yanakların sarkması durumlarında kullanılır. 2 numarayı bir elin parmaklarıyla katlayın. Sonra parmaklarınızı birleştirin. Bu hareketle sağ ve sol yanakları germeye çalışın. Her esneme için yaklaşık 10 saniye beklemeniz gerekir. Günlük olarak uygulayacağınız bu işe düzenli olarak devam etmeniz gerekiyor.

Yüz Yogası ne verir?

Yüz yogası cilt görünümü bozukluklarını dengeler,

Daha estetik ve eksiksiz bir görünüm sağlar,

Alt yanak bölgesindeki ve çevresindeki sarkmaları düzeltir,

Yüz yogası ile kan dolaşımı hızlanır,

Estetik cerrahiye gerek yoktur, ağrısız ve ağrısız bir yöntem uygularsınız,

Cilt hücrelerini yenileyerek cildin yeni ve canlı olmasını sağlar,

Düzenli kullanım ile yüzde ince ve orantılı bir görünüm oluşturur,

Bunu kısa süreliğine yapıp kendi haline bırakırsanız yüz kaslarınızı yorar. Bu nedenle, başladığınızda sabırlı olmanız ve devam etmeniz gerekir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir