Yüz Botoksuna Dair Her Şey!

Botoks yüzdeki yaşlanma belirtilerini gidermek ve ya oluşmadan önlemek, genç görünümü korumak için ya da geciktirmek için uygulanan bir tedavidir.

Yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklara çözüm!

Yüz bölgesinde zamanla oluşan çizgiler şu şekilde sıralayabiliriz; İki kaş arasında dikey kırışıklıklar, alın bölgesinde yatay çizgiler, dudak üstündeki dikey çizgiler, göz çevresinde özellikle göz kenarlarındaki kazayağı çizgileri, dudak kenarlarında oluşan parantez şeklindeki çizgiler ile boyun çizgileri sayılmaktadır. Bunların sebebi aşırı kaş çatma, gülümseme, kaşları yukarı doğru kaldırma, dudak büzme, sigara içme yani yüzdeki bazı mimiklerin ve kasların aşırı kullanımı sonucunda ortaya çıkar.yüz botoksu nasıl yapılır, yüz botoksunun olumsuz yanları, yüz botoksunun faydaları

Yüzde donuk bir ifadeye neden olmaz

Botoks donuk, aşırı gergin, şaşkın ve hareketsiz bir yüze neden olmamaktadır. Sadece hatalı botoks enjeksiyonu uygulamaları bu görünüme neden oluyor. Botoks enjeksiyonunun dozu minimal düzeylerde tutulmalı ve yüzde doğru noktalara uygulanması gerekir. Güzellik salonlarında ya da benzer estetik merkezlerinde alanında uzman olmayan doktorlar tarafından uygulanan kötü örnekler nedeni ile pek çok kişi estetik cerrahinin sunduğu botoks tedavisinden faydalanamaz.

Kimler botoks enjeksiyonu yaptırır?

Aşırı mimik kullanan, genel sağlığı yerinde olan, cildinde kırışık oluşmaya başlayan  ve hamile olmayan herkes botoks estetiği tedavisinden faydalanır. Botoks enjeksiyonu kas dokusunun gevşemesini sağlayarak aşırı mimik kullanımını geçici olarak kısıtllanmaktadır. Çok daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmak ve ya gençliğini ve güzelliğini çok daha uzun yıllar korumak isteyen herkes bu tedaviden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Botoks enjeksiyonu nasıl uygulanıyor?

Botoks işlemi herhangi bir anestezi ve cerrahi işlem gerektirmeyen, sanıldığı gibi kasları felç etme gibi bir etkisi olmayan, yalnızca 5-10 dakikalık bir süre içinde uygulanan, ağrısız ve acısız son derecede pratik bir uygulamadır. Kalıcı olmayan bu uygulamanın kişinin fizyolojik özelliklerine uygun olacak şekilde yılda iki kez tekrarlanması gerekiyor. Yüzde yara izi ya da kızarıklığa da neden olmamaktadır. Alanında uzman bir estetik cerrah ve ya dermatolog tarafından, tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda gerçekleştirilen botoks estetiği sonrasında siz de ortalama on yaş bir gençleşme yaşayabilir ve genç görünümünüzü yıllarca korumayı başarabilirsiniz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir