Yoğun İş Temposu Sonrasında Dinlenebileceğimiz Tatil Yerleri

Yoğun iş temposu, kişiye yorgunluk, bitkinlik ve psikolojik olumsuzluğa iter. Kişi özel hayatı ile ilgili yeterince kendine zaman ayıramadığından geçen zamanın iş ile ilgili olması bireyin olumsuz düşünceler içerisine girmesine neden olur. Düşünce olarak yoğun olur bu da gerek zihinsel gerekse bedensel yorgunluğu daha da artırarak zaman zaman buhrana girmesini sağlar. İş dolu bir kafa gerek özel hayatta gerekse iş hayatında daha az verimli olmayı sağlar. Bu sebeple dünyanın güzelliklerini keşfedebilecek, kafada ki iş yükünü azaltacak ve pozitif düşünmeye sebep olacak yerler gezmek görmek her daim insana kendini daha iyi hissettirecek ve psikolojik olarak rahatlama sağlayacaktır. İnsan vücudu sadece çalışmak için programlanmamıştır bu nedenle zaman zaman gezmek, eğlenmek ve sosyal aktiviteler bulunmak biz çalışanların en büyük ihtiyacıdır. Sizde boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirerek yoğun iş temposundan kurtulup dinlenebileceğiniz tatil yerleri seçerek ortamınızı değiştirin ve kendinize ufak jestler yaparak mutlu olun.yoğun iş temposundan sonra dinlenme, en iyi tatil yerleri, dinlendirici tatil yapılabilecek yerler

İstanbul’a Yakın Dinlenebileceğiniz Ve Yoğun İş Temposunu Atabileceğiniz Doğal Ortamlar

Abant (Yedigöller) : Bolunun bir ilçesidir. Dağlar, ormanlar ve göller ile çevrili olup adeta bir tablo misali sizi mest edebilir. Burada doğa ile iç içe temiz hava eşliğinde köy ürünleri tüketerek harika bir tatil ve konaklama sağlayabilirsiniz. Abant’ı çevreleyen göller ve ormanlar eşliğinde koşu yapabilir kendinizi sakinlik ve doğanın huzuruna teslim ederek psikolojik bir rahatlama sağlayabilirsiniz.

Ağva: Gerek mis gibi temiz havanın çevrelediği köylerde gezinebilir gerekse yaz aylarında denize girip yüzerek kendinize şahane bir atmosfer eşliğinde dinlenme imkanı sunabilir. Birbirinden lezzetli köy ürünlerinin ve restoranda tadını çıkarabilirsiniz.

Şile: Doğa içinde kaybolarak, dalgalar meydan okuyabilir. Akşam üzeri leziz balıklar dolu bir masa da kendinizi şımartarak iş yükünden kurtulabilirsiniz.

Çınarcık: Çınarcık, Yalova ilinin bir ilçesidir. Dağ ile deniz arasına sıkışmış çok şirin bir beldedir burası tam kafa dinleyeceğiniz bir yer olarak ilginizi çekebilir.  İstanbul’a oldukça yakın olduğundan çokça rağbet gören bir beldemizdir. Burada gündüz doğa ile iç içe akşam eğlenmeyi sevenler için oldukça canlı disko ve barları ile kafanızı fazlası ile boşaltacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kandıra: Çam ormanlarıyla çevrili bu yer tam olarak İzmitte olup rahatlıkla ulaşabileceğiniz yakınlıktadır. Kandıra’nın meşhur yoğurdunu tadın sonra sahilleriyle ünlü, Cebeci, Bağırganlı, Kefken, Kumcağız veya Kerpe’ye uzanın. Mangalda balık keyfi ve bol oksijen buralarda sizi bekliyor.

Sapanca – Maşukiye: Yolunuzu biraz daha uzatarak Maşukiye’ye gittiğinize de pişman olmayacaksınız. Ormanlar ve yaylaları ile meşhur bu yer doğal ortamları sevenler için oldukça popüler bir yer. Gitmişken köy kahvaltı yerlerine uğramayı unutmayın.

Avşa Adası: Rum ve Bizans etkisini görebileceğiniz bu adaya İstanbul’dan deniz otobüs seferleri ile ulaşılmaktadır. Birbirinden güzel koylar, içinizi ısıtacak kumsallar sizi fazla ise dinlendirecektir. Avşa’nın şarabı da oldukça meşhurdur, eğer bir şarap severseniz muhakkak şaraplarını da tadarak dönmelisiniz.

Polenezköy: Yemyeşil bir doğası, kır restoranları, butik otelleriyle tam bir cennet. Gitmişken kiralayacağınız bir bisikletle ormanda gezintiye çıkmayı unutmayın.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir