YENİLENME VE SAĞLIKLI BİR YAŞAM

Hayatımızın tamamı boyunca birçok yararlı, zararlı yiyecekleri vücudumuzun içine alıp dururuz. Arada sırada iç dünyamızın organlarını da dinlendirmek ve rahatlatmak gerekir. İşte bu olanağı yaşamak için detoks yapmak gerekir. Belli bir zaman aralığında bazı gıdaları hiç tüketmemek ve bol sıvı almak detoksun ilk aşamalarının başında gelir. Düzenli yapılan bir perhiz sonrasında, tüm sindirim ve dolaşım sisteminin üzerinde bulunana yabancı maddelerden kurtulabilirsiniz. Biraz meşakkatli ama sonuçlarında olumlu dönüşler yaşayabilirsiniz. Yoğun hayvansal protein ve yağlı yiyecekleri hayatımızın içinden çıkartamadığımızdan dolayı birçok kalıntı ile yıllarca beraber yaşamak durumunda kalınır. İşte bu atıkların olumsuz sonuçlarının yaşanmaması için arada diyet ve perhiz tarzı yeme şekillerini yaşanması elzemdir.detoks yapma, detoks nasıl yapılır, detoks yaparken tüketilmesi gerekenler

Sağlıklı bir hayat sürdürmek biz inanların en önemli isteklerinin başında gelir. Detoks neden önemlidir? Olumsuz durumların yol açtığı bazı kötü hastalıklardan ve gençlik görüntümüzün uzu soluklu olması açısından içerde birikmiş atıkların düzenli olarak atılımı gerekmektedir. Bazen bu yediğimiz yiyeceklerden, bazen aldığımız ilaçlardan, kirli hava ve su gibi maddelerin zararlarından ancak detoks programlarını uygulayarak kurtulabiliriz. Bağışıklık sisteminizde bir zayıflama var ise, kilo vermek istiyorsanız, enerji eksikliği, şişkinlik ve kabızlık gibi olayların sonucunda yapılması çok fayda sağlayacaktır. Detoks yaparak organlarımızı rahatlatır ve tazeleriz. Dolaşım ve sindirim sistemimizi üzerindeki yabancı maddelerin atılımı ile daha enerjik ve sağlıklı bir hayat geçirebiliriz.

Detoksun da doğru uygulanma şekilleri vardır. Evde kendi olanaklarınız dahilin de bu sistemi uygulayabileceğiniz gibi, bazı özel klinikler ortamlarında da bu olanaklar uygulanabilmektedir. Özel amaçlı klinikler olan bu sağlık merkezlerinde size uygun beslenme şekilleri, spor, detoks amaçlı verilen bitkisel içecekler bu olayı hızlandırarak vücudunuzun arındırılmasına yardımcı olur. Daha zinde ve dinamik bir yaşama kavuşmak için periyodik zaman aralıklarında bu iç temizleme işlemleri uygulanabilir. Kilo verme çalışmalarında da çok başarılı sonuçlar yaşatır. Bağırsak ve mide fonksiyonlarınızın yenilenmesi ile bir flora etkisi yaşarsınız. Gün içinde oluşan şişliklerden de kurtulmak isteyenlerin yapması gereken harika bir uygulamadır. Fazlalıklardan hemen kurtulabilirsiniz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir