Yağ Alma Liposuction Ameliyatı

Liposuction ameliyatı cilt ve kas arasında fazla yağ olan vücudun neredeyse tüm alanlarına uygulanabilir. Yag alma liposuction ankara Boyundan ayak bileğine kadar her bölge liposuction için uygun ise müdahale edilebilir. Uygunluk konusunda cildinizin gevşekliği veya gevşeme kapasitesi değerlendirilerek karar verilir. Yağ alma ameliyatı bir zayıflatma ameliyatı değildir.liposuction yöntemleri, liposuction yapımı, liposuction uygulaması

Vücut hatlarının düzeltilmesi ameliyatıdır ve uygun hasta seçimi sonucunda çok da memnun edici bir ameliyattır. Liposuction ameliyatı lazer ile veya Ultrasonik ses dalgaları ile gerçekleştirilebilir. Lazer liposuction işleminde lazer yağ hücresinin sadece zarını parçalar, hatta yakar. Bu sayede etkili olur. Ultrasonik ses dalgaları ise sadece yağ dokuyu diğer hiçbir dokuya zarar vermeden eritir. Damarlar, sinirler, kas ve deri etkilenmez sadece yağ doku erir. Bu işi yapan cihaz da VASER’dir.

Ben 2009 yıldan beri ultrasonik liposuction cihazı VASER’i kullanıyorum. Gıdı bölgesinden ayak bileğine kadar hemen her bölgeye güvenle kullanılabilen bir cihaz. Aynı zamanda yara iyileşmesini hızlandıran, morluk ve şişlik gibi problemlerin de azalmasını sağlayan özel sünger uygulaması ile sonuçlar daha kabul edilebilir hale geliyor. Bu sisteme de Vaser CSS deniyor. Liposuction ameliyatı uygulanan her bölge mutlaka korse ile baskı altına alınmalı ve üzerindeki cilt hareketi engellenmelidir. Çünkü cilt ile kas arasında ki yağ dokunun dışarı alınması burada bir boşluk oluşturur. Bu boşluğun korsenin baskısı ile kapatılması, cilt altı dokunun kasa temas etmesi sağlanmalıdır. İyileşme ancak böyle başlayabilir. Arada boşluk kalması istenmeyen sıvı birikmeleri gibi sonuçlar doğurabilir. Cildin kas üzerinde aşırı hareket etmesi ise bu bölgenin kalın ve istenmeyen şekilde iyileşmesine neden olacağından kaçınılması gereken bir durumdur. Bu yüzden karın liposuction yapılmışsa öne eğilerek oturmanız değil dik oturmanız önerilir ve belden dönme hareketlerinizi kısıtlamanız gerekir.

erkek-liposuction

Yağ alma ameliyatında erkek veya kadın ayırımı yoktur. Hemen tüm bölgelere erkeklerde de liposuction yapılabilmektedir.

Basen liposuction yapılan hastaların gerekmedikçe bir hafta oturmalarının istenmemesi de aynı nedenledir. Yağ alma ameliyatı çalışılan alanın büyüklüğüne göre değişen sürelerde yapılır. Birden çok alan da aynı anda çalışılabileceği gibi başka estetik ameliyatlarla da kombine edilebilmektedir. Genellikle yağ aldırma ameliyatı sonrasında hastanede kalmanız gerekmez. Dayanılmaz ağrı ve sızılarınız olmaz. İlk 5-7 gün boyunca korseniz genellikle açılmaz. Sonrasında korsenin açılması ve banyo yapmanıza izin verilir. Korseyi 3-4 hafta kullanmanız gerekecektir. Çalışılan alana göre değişmekle birlikte normal hayata dönmeniz 5-7 gün sürebilir.

Yani hemen işe dönmek ciddi sorunlar yaratabileceğinden liposuction yağ alma ameliyatı sonrasında en az 5 gün istirahat etmeniz doktorunuzun önerilerine uymanız sizin yararınıza olacaktır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir