Vajina estetiğinin riski var mı?

Son dönemler oldukça popüler hale gelmiş olan genital estetiğin uygulamasındaki ana amaç; sıklıkla normal doğum sonrasında vajina bölgesinde görülen kalıcı esnemelerin sonrasında ortaya çıkan can sıkıcı durumların giderilmesi ve aynı zamanda psikolojik olarak kişilerin kendini daha iyi hissetmesidir. Bazı kadınlarda doğuştan görülen küçük dudakların asimetrisi ya da fil kulağı olarak adlandırılan geniş yüzeylere sahip olması ve işlevsel ve psikolojik bazı sorunları da beraberinde getirmektedir.vajina estetiği yapımı, vajina estetiği yaptıranlar, vajina estetiği riskleri

Vajinal Bölgedeki Sorunlar

Yukarıdaki durumların yanı sıra doğum sonrasında oluşan kalıcı esnemeler dışında memnuniyetsizlik yaratan diğer bir durum ise doğum sırasında bebeğin çıkmasını sağlayabilmek için yapılan kesi işlemleridir. Bu bölgelerdeki iyileşme sonrasında gelişen nedbe dokusu kadınların ve erkeklerin cinsel tatminlerini engelleyebilmektedir. Bununla birlikte kadınlar için ilişkiyi ağrılı bir hale getirebilmektedir. Ayrıca idrar kesesi ve bağırsaklarda sarkmalar, idrar tutamama gibi durumlara da neden olabilecek vajinal bölge problemleri konusunda en kısa sürede çözüm aranmalıdır. Bu uygulamaları yaptırmak isteyen kişiler vajina estetiğinin riski var mı sorusunu sıklıkla sormakta ve zaman zaman çekinebilmektedir. Ancak bilgili ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilecek uygulamalar sonrasında oldukça rahat ve psikolojik açıdan daha iyi hissedebilmeleri mümkün olacaktır.

Doktor Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

genital bölgede yapılacak vajina estetiğinin riski var mı sorusuna daha doğru bir cevap verebilmek için doktor seçimine değinmek gerekmektedir. Öncelikle işlem yapacak doktora güvenilmesi oldukça önemlidir. Doktorların bilimsel kimliği, cerrahi tecrübesi ve klinik deneyimleri gibi konularda kendini kanıtlamış kişiler olmasına önem verilmelidir. Rastgele bir doktora yaptırılacak estetik uygulamalar sonrasında memnun kalınmayabilir. Bu nedenle doktor seçimi ve operasyonun yapılacağı merkez seçimine çok dikkat edilmelidir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir