Tesettür Mayo Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kapalı bayanlar denize gitmek için can atarlar fakat giyecekleri mayo çeşidi bulunmamaktadır. Ama tesettür mayo cıktıktan itibaren tesettürlü bayanlarda artık rahatlamıştır. Tesettür mayo normal mayolardan daha bol ve her yeri kapatır. Tesettür mayo, çok tercih edilen bir mayo çeşididir. Bu mayo çeşidini özellikle tesettürlü kadınlar tercih etmektedir. Erkekler ve çocuklar için de bu mayo çeşidinden tasarlanmaktadır ancak kadınlar için tasarlananlar daha çok rağbet görmektedir. Tesettür mayo giyimi tercih eden kadınların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Öncelikle önemli olan mayonun üretiminde kullanılan kumaştır. Kumaşın sağlığa zararlı olmaması gerekmektedir. Yani tamamı polyester ya da naylon olan mayoları tercih etmekten kaçınmakta fayda vardır.tesettür haşema
  • Mayonun kumaşının iyi olup olmadığı kontrol edildikten sonra bakılması gereken ikinci şey, mayonun eşarbının ya da bonesinin saçı iyi sarıp sarmadığıdır. Zira yüzme esnasında sürekli çıkan bir bone ya da eşarp açılırsa rahatsızlık duyulacaktır.
  • Mayonun kumaşının çabuk kuruyabilen cinsten olması da önem arz eden durumlardan biridir. Eğer mayo çabuk kuruyan bir kumaştan üretilmemişse bu hem hijyenik olmaz hem de sağlık açısından iyi bir durum değildir.
  • Tesettür mayonun modeline de dikkat etmek gerekmektedir. İki parça olanların yanı sıra son yıllarda elbise ve tulum şeklinde olanlar da alıcıların beğenisine sunulmuştur. İki parça olanlar daha çok tercih edilmektedir ama yüzme sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak açısından elbise ya da tulum şeklinde olanları tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Tesettür mayo giyim, tesettür mayo, tesettür haşema
  • Mayonun rengiyle ilgili olarak da doğru karar vermek gerekmektedir. Bu anlamda birçok seçenek bulunmaktadır. Bayanlar genellikle canlı ve dikkat çeken renkleri tercih etmektedir. Fakat tesettürlü bayanların çok dikkat çekmemek açısından göz alıcı ve canlı renkler tercih etmek yerine daha doğal renkler seçmeleri faydalı olacaktır.
  • Mayoda çok canlı renklerin tercih edilmesi çok iyi bir durum olmayacaktır ancak çok koyu renkleri de tercih etmemek gerekmektedir. Zira koyu renkler güneşi daha çok çekecektir, bu durum da mayoyu kullanan kişiyi rahatsız edebilir.

Yukarıda bahsedilenlerden anlaşılacağı üzere tesettür mayo alırken dikkat edilmesi gereken yalnızca birkaç durum vardır. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğu takdirde tesettür haşema ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Dolayısıyla rahatlıkla deniz keyfini çıkarmak mümkün olacaktır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir