Tesettür Giyim Nedir?

Tesettür giyim, tesettürlü bayanlar için özel tasarlanan kıyafetlerdir. Eskiden çok fazla tesettür elbise mağazası bulunamazken şimdi tesettür kıyafet mağazalarına sıkça rastlamak mümkündür.Tesettür giyim kategorisine girebilecek birçok kıyafet vardır. Bu kıyafetleri satan, bu işin ticaretini yapan birçok marka ve birçok firma bulunmaktadır. Öncelikle tesettür kıyafet çeşitlerinden bahsetmekte fayda vardır:tesettür giyim nasıldır, tesettür giyim tarzına göre giyinmek, tesettürde giyim şekli

  • Başörtüsü: Başörtüsü tesettürlü bir bayanın en önemli aksesuarıdır. Tesettürlü bir bayanın başörtüsü seçiminde dikkat etmeleri gerekmektedir. Başörtüsü için bayanların eşarp ve şal gibi seçenekleri vardır. Şal son yıllarda moda olmuştur ve genellikle genç bayanlar tarafından tercih edilmektedir.
  • Ferace: Feraceler tesettürlü bayanların vazgeçilmez kıyafetlerinden biridir. Feraceler de pardösüler gibi ayak bileklerine kadar uzanan ancak pardösüden daha dökümlü duran dış giyimdir.
  • Pardösü ve kaplar: Pardösü ve kaplar işlevi aynı fakat model olarak farklı olan tesettür giyim tasarımlarıdır. Pardösüler kaplara göre biraz daha kısadır. Pardösüler ayak bileğine kadar uzanmaktadır, kaplar ise diz altındadır.
  • Tunik: Tunikler de tesettürlü bayanlar tarafından çok tercih edilen bir kıyafet çeşididir. Tunikler uzun olduğu için tesettürlü bayanların rahatça ve severek giydiği kıyafetlerdendir.
  • Elbise: Elbiseler de tesettürlü bayanların sıkça tercih ettiği kıyafetlerdendir. Tesettürlü olmayan bayanlar daha kısa elbiseler giymeyi de tercih edebilirken tesettürlü bayanlar ya ayak bileği hizasında ya da ayağa kadar uzanan elbiseler giymeyi tercih etmektedirler.
  • Tulum: Tesettürlü bayanlara özel tasarlanan tulumlar da bulunmaktadır. Bu tulumlar aslında normal tulumlardan daha şık görünümdedirler. Tulumların geniş ve dökümlü olması da bu tulumu giyen bayanın rahat etmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla tesettür giyim mağazalarında satılan bu tesettür tulumlar aslında her bayana hitap edecek görünümde ve çekiciliktedir.
  • Etek: Etekler de tesettürlü bayanların severek giydiği kıyafetlerden biridir. Eteklerde de tıpkı elbiselerde olduğu gibi ayağa kadar inen modeller bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yine ayak bileği hizasında uzanan etekler de bulmak mümkündür.

Yukarıda bahsedilenlerden de görüleceği üzere tesettür giyimde en çok tercih edilen kıyafet çeşitleri bunlardır. Kısacası bu kadar seçenek varken tesettürlü bir bayanın alışveriş yaparken sıkılma ve aradığını bulamama gibi bir sorunları olmayacaktır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir