Tesettür elbise altına ayakkabı seçimi

Ülkemizde nüfusun genelinin Müslüman olduğunu göz önüne alırsak tesettürlü bayanların sayısı da bir hayli fazladır. Son dönemlere kadar tesettürlü bayanlar kıyafet konusunda büyük sıkıntılar çekiyorlardı. Güzel ve şık giyinmek isteyen tesettürlü kadınlar bu konuda çok fazla seçeneğe sahip olamıyorlardı. Son zamanlarda ise tesettür modası diye büyük bir sektör ortaya çıkmaya başladı. Bu çerçevede modacılar ve tasarımcılar tesettürlü bayanların ihtiyaçlarını karşılayacak kıyafetler ve aksesuarlar ortaya koymaya başladılar. Bununla birlikte birçok yerde tesettür elbise satan butikler ve mağazalar açılmaya başladı.tesettür elbise altına ayakkabı seçme, tesettür kıyafet için ayakkabı tercihi, tesettürlü bayanların ayakkabı seçimi

Tesettürlü bayanlarında şıklık yarışına katılmaya başlamaları ile birlikte birçok soru da kendisini göstermeye başladı. Mesela tesettür elbise altına giyilecek ayakkabı konusunda modacılar birçok fikir attılar ama hepsinin birleştiği ana fikir ise şu şekilde oluştu; spor tarzında bir tesettür elbise altına uzun topuklu ve gösterişli bir ayakkabı tercihi yapmak yerine daha düz ve sade ayakkabı tercih etmek doğrudur. Ayrıca abiye bir kıyafetin altına ise tabii ki daha gösterişli ve uzun topuklu bir ayakkabı giyilebilir. Günlük hayatta ise kapalı hanımların kendilerini rahat ettirecek ayakkabı tercihinde bulunmaları çok daha yerinde olur. En önemlisi ise alınacak kıyafet için ayakkabının önceden belirlenmiş ve siparişinin verilmiş olmasıdır. Çünkü kıyafeti aldıktan sonra kıyafete uygun bir şekilde ayakkabı bulunamazsa kıyafet bütün anlamını yitirebilir. Özellikle ayakkabı ile kıyafetin önemi ve kombini çok önemlidir. Olası bir ayakkabı ve elbise uyuşmazlığı kişiyi anında rüküş duruma düşürebilir.

Tesettür elbise konusunda ise ayakkabı konusunda çok daha titiz davranmak gerekir. Çünkü muhafazakar kişilerin bol aksesuardan uzak duracağını düşünürsek bu bayanlar için en önemli aksesuarlar eşarpları ve ayakkabılarıdır. Tesettürlü bayanların moda dünyasında kendilerini yeni yeni kabul ettirmeye başladıklarını düşünürsek  çok araştırma yapmaları ve modacıları takip etmeleri gerektiğini söyleyebiliriz.  Bu şekilde modaya ve çağa uygun şekilde bir giyim tarzına sahip olabilirler. Tesettürlü bayanların önünde bu konuda engel kalmadığını düşünürsek oldukça mutlu olduklarını da düşünebiliriz. Çünkü her kadın kılık kıyafet konusunda kendisini iyi hissetmek ister.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir