Telefonu Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Cep telefonunuzun tam da lazım olduğu zamanlarda şarjının bittiğini görmeniz kötü bir durumdur. Böyle bir durumda telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmeniz gerekiyorsa bu yazımızda size vereceğimiz tavsiyelere uyarak bunu yapabilirsiniz. İşte telefonu hızlı şarj etmenin yolları şunlardır.

Uçak Moduna Alma

Telefonunuzun hızlı şarj olmasını istiyorsanız uçak moduna almayı deneyebilirsiniz. Telefonu uçak moduna aldığınızda birçok fonksiyonu devre dışı kalacağı için bataryanın anlık enerji harcaması düşeceği için dolan şarj bataryada daha hızlı depolanır ve böylece telefon normale göre çok daha hızlı bir şekilde şarj olur. Normalde 60 dakikada şarj olan bir telefon uçak moduna alınarak şarj edilirse 10-15 dakika kadar daha hızlı şarj süresi elde edilebilir.Telefonu hızlı şarj etme, telefon nasıl hızlı şarj edilir, telefon hızlı şarj etme yöntemleri

Şarjdayken telefon ile oynamama

Şarja taktığınız telefon ile oynamazsanız bataryanın aldığı şarja göre harcadığı şarj oranı iyice düşeceği için daha hızlı şarj süresi elde edersiniz. Bataryanın harcadığı enerjiyi ne kadar aza indirebilirseniz şarj süresini de o kadar aza indirebilirsiniz.

Gereksiz uygulamaları devre dışı bırakma

Şarja taktığınız telefonun arka planında çalışan uygulamaların gereksiz olanlarını kapatırsanız telefonun daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Kullanım esnasında telefonun arka planında çalışan uygulamalar telefonu kullanmadığınız zamanlarda da aktif olarak durur. Durum böyle olunca batarya şarj tüketmeye devam eder ki şarja takılan telefonun bataryasının harcanması demek şarj edildiği sürede bir yandan şarj olurken diğer yandan deşarj olması demektir.

Orijinal şarj aleti kullanmak

Bir telefonu en iyi şekilde şarj edebilecek olan şarj aletleri orijinal olanlardır. Orijinal şarj aletleri ile şarj edilen telefonlar hem daha hızlı bir şekilde şarj olur hem de batarya tam anlamıyla şarj edildiği için batarya tüketimi de daha yavaş olacaktır.

Hızlı şarj aleti kullanma

Özel üretilen hızlı şarj aletlerinden satın alarak telefonunuzu normale göre biraz daha hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken konu hızlı şarj cihazlarının telefonun bataryasına zarar verebileceğidir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir