Sultangazi Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları

İnsanlar araba sürmek konusunda ne yazık ki her zaman bilinçli davranmamaktadır. En temel amacı bilinçli ve dikkatli sürücüler yetiştirmek olan sürücü kursları gerek teoride gerek pratik de insanların en iyi şekilde araba sürmeleri için eğitim vermektedir. Sultangazi sürücü kursu fiyatları ehliyet tipleri fark etmeksizin aynıdır.sultangazi sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları, sürücü kursu

Ehliyet tipleri nelerdir?

Otomobil ehliyetleri 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ilgili kanun maddesi gereğince 3 sınıfa ayrılmıştır.

B düz vites yani diğer bir adıyla manuel araba ehliyeti 18 yaşını doldurmuş insanların alabileceği bir ehliyet tipidir. Bu ehliyet tipiyle vites ayrımı olmadan bütün otomobiller kullanılabilir. B otomatik vites otomobil ehliyeti B1 ATV ehliyetini, M motorlu bisiklet ehliyetini ve F traktör ehliyetini de kapsamaktadır.

B otomatik vites otomobil ehliyeti yine 18 yaşını doldurma şartını koymaktadır. Bu ehliyete sahip olanlar yalnızla otomatik vitesli otomobilleri kullanabilmektedir. Bu ehliyet tipi, B1 ATV ehliyetini, M motorlu bisiklet ehliyetini ve F traktör ehliyetini de kapsamaktadır.

B engelli ehliyetine sahip olmak için yine 18 yaşının doldurulması gerekmektedir. Bu ehliyet ile otomatik vitesli otomobilleri ve özel tertibatlı araçlar kullanılabilir. Bu ehliyet tipine sahip olabilmek için B sınıfı engel ehliyeti alabilir raporunuzu hastaneden almanız gerekmektedir.

Bilinçli bir sürücü olun

Trafik kuralları hem kendi can sağlığınız için hem diğer sürücüler için hem de yayalar için oldukça büyük önem taşımaktadır. Sizler de trafik kurallarına uyarak yaşanabilecek kazaların önünü engelleyin. Sizlerin daha iyi bir araç sürücüsü olmanız için Sultangazi sürücü kursu fiyatları ehliyet sahibi olmak isteyen insanlar için uygun ödeme koşulları sunmaktadır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir