Stressiz Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

Küçük şeylere takılmayın!

Her bireyin kendine göre dertleri var ama özellikle mükemmelliyetçi kişilerde stres oranının çok yüksek olduğu görülmektedir. Hayatta her şey istediğimiz gibi ilerlemeyebilir bunu kabullenmek zorundasınız. Siz de en minik ayrıntılara takılan, alıngan ve ya küçük olaylardan çok etkilenen biriyseniz bakış açınızı değiştirmenizde fayda var. Her duygu gelip geçici olduğunun bilincinde olun ve bu zor zamanınızın da geçip gideceğini biliniz.stressiz yaşama yolları, nasıl stressiz yaşanabilir, stressiz yaşamanın yöntemleri

Kusursuz olmadığınızın bilincinde olun!

Bizleri strese sürükleyen en büyük düşünce hata yapma lüksümüzün olmamasıdır. İnsan olarak hatalarımız olabilir ve mükemmel olamıyoruz. Bu sebepten strese neden olan olaya ve kişiye bu açıdan bakmak stresi azaltmada çok etkili bir yöntemdir. Bir sunum hazırladığınız ve sunum yaparken elektrikler gitti ve ya sunumu başarıyla bitirebilme stresi içerisinde kalırsınız. Böyle bir durumda zihninizdeki bilgilerden yararlanarak sunumu bitirirsiniz ve hata yapma lüksünüzden kullanmış olursunuz. Sunuma katılımcıları da dahil ederken daha başarılı bir sunum da gerçekleştirile bilir. Hata yapmaktan korkmayın ve hatalar sizi geliştiren duraklar olduğunu bilin.

Ilımlı ve rahat insanlar başarıya ulaşıyor!

Küçüklükten bu yana başarmak için çok çalışmak gerektiğini ve bu başarı yolunda pek çok şeyden fedakârlık yapmamız gerektiği belirtildi. Bugünkü şirketlerin başlarındaki kişilere baktığınızda başarının uzun saatler çalışmaktan değil hedefe kararlı ve ılımlı yaklaşmaktan kaynaklandığını göreceksiniz. Stresle baş başa kaldığınız zamanlarda onunla savaşmayı bırakın ve zaten onunla baş edebileceğiniz rahatlığıyla yaklaşınız. Stres zamanlarında ne yapacağını bilmeme durumu ve çaresizlik bulunan durumu daha kötü bir noktaya taşımaktadır.

Durumu kabullenmelisiniz!

Hayatın her zamanında sürekli güldüğünüzü mutlu olduğunuzu düşünmelisiniz? O zaman mutluluk bu kadar değerli olur mu? Stressiz yaşam adımlarından biri her duygunun bize ait olduğunu kabullenmelisiniz. Her duygu bize bir şey öğretir ve bizi geliştirmektedir. Bulunduğunuz durumu ve duyguyu kabul etmeniz harekette geçmek için ayağa kalkmanız gibi bir durumdur. Direnç gösterdiğiniz isyan ettiğiniz her şey büyüyerek size dönecektir. Stresliyim çünkü bu olayın bana anlatmak istediği bir şey vardır. Canınızı sıkan ve size baskı uygulayan her durum gücünüzü anlamanız için bir fırsatı belirtmektedir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir