SİVİLCELER NASIL GEÇER?

Bazılarımız için sivilce korkulu rüya gibidir. Günlük hayatımızda kafamıza çok takarız ve geçmesi için yüzümüze ne bulursak süreriz. Oysa sürekli bir şeyler yüzümüze sürmek belki de daha fazla zarar vermektedir. Ayrıca sivilceler için birçok insan çok büyük paralar dökerek ne olduklarını bilmedikleri sırf satış için övülen ürünleri almakta ve her gün yüzlerine sürmektedir. Oysa ki doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Makalemizde sizlere evinizde yapabileceğiniz bir takım maske önerilerinde bulunacağınız. Cilt tipinize en uygun olanı seçerek uygulamanız kendi yöntemleriniz ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.sivilcelere kesin çözüm, sivilce nasıl geçer, sivilceleri geçirmenin yolları

Sivilce çözümü için yüzün çok iyi temizlenmesi gerekmektedir. Sivilcelere bakteriler neden olur. Bu bakterilerin cildimizde oluşmaması için en temel işlem yüzün her gün derinlemesine temizlenmesidir. Önereceğimiz sivilce maskeleri her ne kadar bitkisel de olsa bazı insanların o bitkilere alerjisi olabilmektedir. Bu nedenle alerjiniz olan ya da olabileceği düşündüğünüz hiç bir şeyi yüzünüze sürmemeniz gerektiğini söylemeliyiz. Ayrıca maskeleri yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzün tertemiz olması gerekmektedir. Yani eğer cildinizde makyaj ve benzeri ürünler var ise, bunları mutlaka temizlemelisiniz.

Bal ve Tarçın karışımı ile muhteşem çözümler

Sivilce için hiç şüphesiz en iyi maske bal ve tarçının karışmasıdır. Peki nasıl hazırlanır bu maske? 2 yemek kaşığı bal ile 1 çay kaşığı tarçını karıştırarak krem kıvamına getirebilirsiniz. Krem kıvamına gelen bu kremi yüzünüze masaj yapar gibi sürün. En az 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Cildiniz bu sayede rahatlayacak ve parlayacaktır.

Elma sirkesi sivilceleri kurutur

Sivilceler genel olarak yağlı ciltlerde meydana gelir. Bu nedenle sivilcelerin kurutulması çok önemlidir. Elma sirkesi sivilceleri kurutacaktır. 1 bardak suya bardağın dörtte biri kadar  elma sirkesi ekleyin ve karıştırın. Pamuk yardımı ile yüzünüze surun ve bekletin. Su yerine yeşilçay eklemeniz daha etkili sonuçlar doğurabilmektedir. En pahalı kozmetik ürünleri ile bu karışım içerisinde ayni özellikler bulunmaktadır. Bu nedenle kozmetik ürünleri kullanmak yerine bu basit karışım ile sivilcelerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Sizler de sivilce problemi yaşıyorsanız kozmetik ürünlerine çok fazla para vermeden önce bu karışım ve doğal maskeleri mutlaka denemelisiniz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir