Sivilce Sorununu En Aza İndirme

Sivilce sorunlarından kurtulmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden her birini tek tek deneyebilir ve size en uygun olanını sürekli kullanarak sivilceleriniz ile baş etmeye çalışabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta cildinizin hassasiyet durumudur. Aşırı hassas bir cildiniz varsa önünüze gelen her çözüm yolunu denemek hiç beklemediğiniz karşı durumların oluşmasına neden olabilir. Öncelikle cildiniz tepki veriyor mu vermiyor mu diye bulduğunuz sivilce çözümünü yüzünüzün az görünen bir yerinin sadece bir kısmında deneyin. Eğer herhangi bir kaşıntı, kızarma gibi sorun yaşamıyorsanız bulduğunuz çözümü tüm yüzünüzde kullanabilirsiniz.Sivilce oluşumunu aza indirme, sivilce oluşmasını önleme, sivilce sorununu en aza indirme

Sivilce oluştuktan sonra çözümünü bulmak kadar oluşmadan önce bazı tedbirler almak da oldukça önemlidir. Yüzünüzde sivilce oluşmasını önlemek için yapabileceğiniz ilk kez yüzünüzü olabildiğince temiz tutmaktır. Yüzünüzü ne kadar temiz tutarsanız gözenekleriniz o kadar açık olur ve yağ birikimi az olacağı için sivilce oluşumu da o denli az olacaktır. Birçok bayan makyaj yaptıktan sonra bir ıslak mendil ile yüzünü temizler ya da yıkayarak makyajını çıkartır. Görünürde makyaj yüzden temizlenmiş olsa da aslında gözeneklerde bir miktar birikinti kalmaktadır. İşte gözeneklerde kalan bu birikintiler bir süre sonra bu alanlarda yağ tabakası birikmesini ve sivilce oluşmasını sağlar. Makyaj vb. gibi şeyler sebebiyle tıkanan gözeneklerin belirli aralıklar ile açılması gerekmektedir. Buhar banyosu vb. gibi yöntemler ile gözeneklerinizi düzenli olarak temizlerseniz sivilce oluşumunun azaldığını görebilirsiniz.

Seçici makyaj malzemesi ve yüz kremi kullanımı da sivilce oluşumunu bir hayli aza indirecektir. Adını sanını bilmediğiniz makyaj ürünlerini kesinlikle yüzünüze sürmeyin. Kanserojen etkisinin yanı bazı zararlı maddeleri bünyesinde bulunduran merdiven altı üretimi yapılan kimyasal makyaj ürünleri cilde zarar verebilmektedir. Cildinize vereceğiniz her türlü zarar emin olun sivilce olarak tarafınıza yansıyacaktır. Sivilcelerden uzak kalmak için bu tür merdiven altı üretim yapılan ürünlerden de uzak kalın. Yüzünüzü aşırı sıcak su ile yıkamanız da yüzünüzde sivilce oluşumunu hızlandıracaktır. Çünkü sıcak su yüzün doğal yap tabakasını sıyırıp alacak ve vücut denge sağlamak üzere yüz bölgesinde aşırı yağlanma yapıp onarım sağlamaya çalışacaktır. Aşırı yağlanan yüzde de elbette sivilce oluşacaktır. Bu nedenle yüzünüzü ılık su ile yıkamaya özen gösterin.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir