Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zarif olmanın getireceği etkileri sonradan göreceğiniz bir model ile asla yürüyüş yapmayın. Herkesin ayak yapısı farklıdır. İnce, uzun, taraklı ya da geniş olabilir. Bu yüzden ayağınız tanıyarak iyi bir stiletto seçicisi olabilirsiniz. Daha çok ince ve uzun ayaklar için uygun olacak bu tarzı yakaladığınızda ayağınız içinde rahat ediyorsa almalısınız. Giymek için kadının özgüveninin tam olduğu düşünülen modeller arasından beğeneceğiniz farklı seçimler yapabilirisiniz. Karşıdan bakıldığında kadınların nasıl yürüdüğünü merak eden erkekler bu cazibe dolu ayakkabılara kendileri bile bakmaktan gözlerini alamaz. Şıklıkta gerçek ayrıntıyı çıkarak olan bu tarz ile giydiğiniz kıyafetiniz anlam kazanacaktır. Ancak bu ayakkabıyı giymenin kuralları vardır. Öncelikle ayaklarınız bu ayakkabı için uygun olmalıdır, bel ve boyun fıtığı olanlar bu tercihten yana seçenekleri biraz zor kullanacaklardır. Çünkü topuklara gelen baskı ile direk olarak etkilenecek bel yürüyüşte dengeyi tam olarak uygulayamayacağı için denge sorunu yaşayacaktır. Buna bağlı olarak etkilenecek boyun fıtıkları daha da çok artabilir. Bunun yanında parmaklarınızda çok önemli uzun bir uca sahip olan modeller bütün parmakların sıkışarak üst üste gelmesine neden olacaktır. Yüksek topukların oluşu parmak uçlarındaki baskıyı arttırarak vücut ağırlığının tamamen parmaklara yüklenmesine neden olacaktır. Kemer, toka ya da başka aksesuarlar ile desteklenemeyen ayakların parmaklara yüklenmesi topuğun boşta kalması ve ayak bileklerinin bu kontrolü kendi başına alması ile farklı sorunlar da açığa çıkabilir. Ayak bilekleri yürürken sürekli kendini sıkmaktan yorulacak ve ayaklarınızın şişmesine hatta burkulmasına neden olabilecektir. Dış görünümde hoş duracak olan bu ayakkabılar ayaklarınızın yapısında sorunlar olmasına neden olabilir.uzun topuklu ayakkabı, topuklu ayakkabı, kadın ayakkabısı

Uzun Topuklar İle Nasıl Yürünebilir

Her ayakkabıyı güzel gösterecek olan yürüyüşteki estetiktir. Bu estetiği yakaladığınız zaman işiniz hep kolaylaşır ve ayakkabının hakkını vermiş olursunuz. Düztaban ayakkabılar zaten sizin normal yürüyüşünüzle birlikte normal normlarda olacaktır. Ancak uzun topuklar için alışık değilseniz yıllarınızı verseniz yürüyemezsiniz. Çünkü dengeyi tam olarak tutturabilmek için vücudunuzda farklı hareketlere dikkat etmeniz gerekir. Bu stil ile yürüdüğünüz düşünüldüğünde nasıl vücudumu hareket ettireceğim diyebilirsiniz. Stiletto ayakkabı yürüyüşte endam ister nezaket ister küçük adımlar ister. Bu ayakkabılar ile asla koşamazsınız. Çünkü koşmak bu ayakkabının yapısına uygun değildir. Bir kadın gibi yürümek bir kuğu zarafeti gerektirecektir. Hanım hanımcık olunması gerekilen topuklu ayakkabı giymek yürüyüş dersi almaktan daha zordur. Hızlı adımlar ile büyük adımlar attığınızda bacaklarınız dizlerinizden kırılacak ve beliniz bu dengeyi tutabilmek için eğilecektir. Çok yavaş yürüseniz istediğiniz randımanlı koşuşturmacaya yetişemeyeceksiniz. O zaman ne yapmalı? Bir bilene sormalıyız. Yıllardır bu ayakkabılar üzerinde çalışan modacılar omurganın dik tutulduğu, karın kasları ile dengelenebilecek bir vücut yapısını önermektedir. Dizler konusunda alışkanlık yapmak kaydı ile biraz bükmek de iyi olacaktır. Uzun topuklu giymek zor iştir. Kendinizi hazır hissediyorsanız hemen gardolabınızda yer açın ev en güzle modelleri ile bu ayakkabıları yerleştirin. Model ve renk seçimi yapmak artık size kalmış.

Tarzınızı Fiyatlar İle Kısıtlamayın

Kişisel tercihiniz olan ayakkabı seçiminde fiyatları pahalı diyerek kendinizi kısıtlamamalısınız. Özellikle bayanlar için bu olasılık yüzde sıfırdır. Çünkü bayanlar fiyat olarak hiçbir engeli kabul etmez. Hele ki stiletto ayakkabı fiyatları ne olursa olsun vazgeçmeyeceklerdir. Yaşam olarak kabul ettikleri bu ayakkabılar rengine göre farklı fiyatlar içinde değerlendirilmektedir. Gece ayakkabıları daha pahalı olurken klasik gündüz ayakkabıları daha ucuz olarak gösterilmektedir. Cebinizi ayarlayın ve alışverişe çıkın şimdi tam zamanı.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir