Saç Yağlanmasını En Aza İndirme

Saçına önem veren kişilerin en sık karşılaştıkları ve çözüm aradıkları dertlerinden bir tanesi yağlanma sorunudur. Saç yağlanması hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına ve topluluk arasında küçük düşmeye varan sonuçlara sebep olabilmektedir. Bu nedenle saçınızda yağlanma sorunu varsa bu sorunun kaynağını belirlemeli ve hayatınızdan çıkartmalısınız. Sorunu bulur ve bu soruna dikkat ederseniz yağlanma sorunu da ortadan kalkacak ya da en azından oldukça düşük bir seviyeye inecektir.Saç yağlanması sorunu, saç yağlanmasına çözüm, saç yağlanma sorununun çözümü

Saç yağlanmasının birçok farklı sebebi vardır. Bu sebeplerin en başında saç derisini kurutan şeylerin yapılması gelmektedir. Örneğin; fön makinesini en sıcak ayarda kullanmak en sık yapılan yanlışlardandır. Fön makinesini sıcak ayarda kullandığınızda sıcak havanın etkisi ile saç deriniz kurur ve bunun sonucunda yağlanma ortaya çıkar. Çünkü saç derisinin sağlığını koruyabilmesi için bir miktar yağa ihtiyacı vardır ve siz sıcak hava ile saç derinizi kurutursanız nemlenebilmesi için vücudunuz tarafından o bölgede yağ salınımı meydana gelir. Bu da elbette saçın yağlanması problemine sebep olur.

Bir diğer saç derisini kurutan ve yağlanmayı tetikleyen şey de sık sık saç yıkanmasıdır. Saçınızı gün içinde birkaç defa yıkıyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Gün içinde birkaç defa saçınızı yıkamayı bir kenara bırakın sağlıklı saç derisine sahip olmak istiyorsanız saçınızı en az 2 günde bir yıkamanız en uygunudur. Saçınızı ne kadar sık yıkarsanız saç derinizin üzerindeki yağ tabakasını o kadar çok o bölgeden sıyırıp alırsınız. Böyle olunca da saç deriniz kurumaya başlar ve vücudunuz nem dengesini koruyabilmek için yağ salgılamaya başlar. Yağ salgılanması demek de elbette saç yağlanması demektir.

Her şeye dikkat ettiğiniz halde yine de saçınız yağlanıyorsa bir hekimden bilgi almanız en doğrusu olacaktır. Çünkü bu tür sorunların kaynağı bazen hormonal olabilmektedir. Özellikle de ergenlik çağına henüz girmiş biriyseniz hormon açısından vücudunuzda bir patlama yaşadığınız için böyle şeylerin oluşması doğaldır. Telaş etmeyin ve uzman kişilerden destek alın.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir