Saç Ekimi Ameliyatı Nedir? Risk Var Mı?

Saç ekimi ameliyatları cerrahi operasyonlarla yapılır. Bu yüzden son derece ciddiye alınmalıdır. Bu yüzden işinin ehli hekimler tarafından tam donanımlı klinik ve hastanelerde yapılmalıdır. Ucuz diye kesinlikle bu konuda güvenilir olmayan yerler seçilmemelidir. Saç ekimi sonrası ciddi sorun yaşayan kişilerin genel olarak merdiven altı ve izinsiz iş yapan kliniklerde ameliyat olduğu bilinmektedir. Doğru doktoru tercih ettikten sonra, saç ekiminde uygulanacak tedavi yöntemleri ve saçınızın ameliyat sonrası nasıl olacağı konusunda da emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Saç, kafa ve deri analizleri ile saç tipiniz ve tedavide izlenecek yol belirlenir.saç ekimi, saç ekimi yapımı, saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler

Saç Ekimi Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle saç tipi belirlenir. Saç tipi gür veya seyrek olan kişilerde uygulama teknikleri değişkenlik gösterebilir. Saç analizleri yapıldıktan sonra uygulanacak alanda saç ekimi, en doğal ve en kalıcı şekilde uygulanır. Saç ekimi ameliyatlarında lokal anestezi uygulanır. Hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Ameliyat için ense kısmından kıl kökleri alınır. Kıl köklerine greft adı verilir. Ense kısmında yeterli kök bulunamazsa sakal, kol veya bıyık bölgelerinden alınacak köklerle işlem yapılabilir. Greft alınırken en sağlıklı ve en güçlü saç kökleri tercih edilir. Saç ekimi hem cerrahi hem estetik bir işlemdir. Bu yüzden bu alanda uzman ve işinin ehli hekimlerin tercih edilmesi gerekir.

Ekilen Saçlar Doğal Görünür Mü?

Bu ameliyatlarda hedef doğal bir görünüm ile kalıcı kullanım sağlamaktır. Saç ekimlerinde en önem verilen konulardan birisi ekimin alın bölgesine inmemesidir. Hastanın yüz tipi, sağlık durumu ve kafa kısmında boşluk olan alanların durumu ameliyatta dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Saç ekimi yapılacak kanallar saçın gelme şekli dikkate alınarak belirlenir. Traşlı veya traşsız olmak üzere iki farklı teknik uygulanır. Saç ekimi sonrası uzayan saçlar bir iki hafta sonra tekrar dökülür. Bu durum sizi endişelendirmesin. Bu gayet normal bir durumdur ve saçlarınız iki üç hafta sonra daha gür bir şekilde çıkacaktır. Operasyon hastanın ekilecek alanına bağlı olarak 5-6 saat ve birkaç saat sürebilir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir