Protein Diyeti Yararları Ve Zararları

Kilonuz ile bağlantılı olarak belirlenecek protein miktarı cinsiyetinize de göre değişmesi gerekmektedir. Protein depolarınızı boşaltmadan yapmanız gereken diyetler için bir uzmanla iletişim kurmanız yararlı olacaktır. Uzmanlara göre bayanlarda günlük 46 gram protein erkeklerde günde 56 gram protein tüketilmelidir. Ancak doğallığı bozulan yiyeceklerde bu miktarı ölçmek ne kadar istenilse de zor olacağından yine de temkinli olarak listenizi uygulamalısınız. Vücudunuzda ağırlaşma ya da işlevsel olarak farklı neticelerin oluşması bu diyette yanlışlıklar olduğu anlamına gelmektedir. Aşırı yüklenmelerde kalp krizi, kan değerlerinde artış, kaslarda gevşeme, ayak ve bacaklarda ağrı, şişme gibi sorunlar oluşabilir. Uzmanlar tarafından en dengeli diyet listeleri olarak gösterilen bu diyetleri yine uzmanların hazırlayacağı bir tablo ile yapmanız uygun olacaktır.protein diyetinin yararları nelerdir, protein diyetinin zararları nelerdir, protein diyeti nasıl yapılır

Hangi Yiyeceklerde Protein Vardır Nasıl Diyet Uygulanır?

En çok protein içeriği olan tereyağı, yumurta, et, fındık, baklagiller, kaşar, kırmızı mercimek, fıstık, yağlı peynirler, süt, karides, yer fıstığı, kabak çekirdeği olarak bilinmektedir. Bu gıdaların günde belirli oranlarda alınması yeterlidir. Siz bir oturumda bu gıdalardan birkaç porsiyon yediğinizde vücudunuz haddinden fazla protein almış olacaktır. Vücut depolarında alınan proteinler dışında kalan grup yağ olarak vücuda etki edecektir. Protein diyetinde yapılan uygulamalar sınırlı sayıda olacak besinlerin protein ağırlıkları ölçülerek belirlenmektedir. Sabah, öğlen, akşam belirlenen yiyeceklerin dışında ara öğünler de de alacağınız gıdalar zayıflamanızda yardımcı olur. Porsiyon olarak belirlenen yemek listenizdeki gıdalar o günkü alınması gerekenden fazla olmamalıdır. Bir porsiyon gıdanın vereceği protein miktarına göre belirlenmektedir.

Proteinli gıdalar İle Kas Yapabilirsiniz

Sporcu diyeti olarak bilinen bu diyet listesinde bulunan her gıda sizin için kaslarınızı geliştirecek bir sistemi oluşturmaktadır. Haftanın her günü farklı kalorilere ile beslenmeniz enerjinizi arttıracağından yağ yakmanız daha kolay olacaktır. Enerji vücutta hızlanmayı arttırdığı gibi metabolizma için gerekli olan çalışmayı da dengelemektedir. Yağların enerjiye dönüşmesi uzun süreli uyku rahatsızlığından bile kurtarabilir. Hormonlarınızın üzerinde etkili olabilecek bu diyetin yanında yapacağınız kas hareketleri ile sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Uzman görüşünü almak her zaman faydalı olacaktır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir