Prostat kanserine ne iyi gelir?

Prostat kanserine ne iyi gelir prostat hastası olanlar tedavi aldıkları süre içerisinde beslenmelerine dikkat etmek zorundadırlar. Hastaların besin takviyeleri alması önemli olmaktadır. Vücudun dirençli olması ve uygulanan tedaviye çabuk cevap verebilmesi için besinlerin önemi çok büyüktür. Bu yüzden keten tohumu ve soya gibi bitkiler ile PC SPES ve polisakkarit bileşimleri hastanın vücuduna fayda sağlamaktadır. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde ve kanserli olan hücrelerin yayılarak üremelerini durdurduğu düşünülmektedir. Prostat kanseri olanların özellikle besin takviyeleri arasında polisakkaritler yapılan araştırmalar sonrasında bağışıklık sisteminde önemli rol oynamaktadır. Bitkisel bir karışım olan PC SPES prostat kanserinde destek besin olarak kullanılmaktadır. Sekiz bitki karışımından oluşan bileşiğin içerisinde bulunan ot çeşitleri: cin lokumu, krizantem, saw palmetto, çivi otu, psudoginseng,  rabdosia ve skullcap adlı bitkilerden oluşmaktadır.Prostat kanseri belirtileri nelerdir, Prostat kanseri nedir, Prostat kanseri nasıl tedavi edilir

Prostat kanserine ne iyi gelir bitkisel karışım olan PC SPES besin takviyesi kanser hastalarında PSA seviyesinde düşüşün olduğu görülmektedir. Soyanın vücut için sayısız faydaları bulunmaktadır. Prostat kanseri ve diğer kanser türleri için soya kullanımı ön planda gelmektedir. Erken tanı konulan prostat hastalarında PSA değerinin düştüğü görülmektedir. Prostat kanseri hastaların selenyumun kanser hücrelerinin büyümesini engellediği yapılan çalışmalarda görülmüştür. Farklı prostat hastaları üzerinde çalışmalar sürdürülmektedir. Prostat hastaları likopen kullanarak hasta kanserli hücre sayısının azalmasına neden olmaktadır.  likopen grubu içerisinde domates, greyfurt ve havuç gibi sebzeler yer almaktadır.

Prostat kanseri olan hastaların besinlerine dikkat etmeleri bağışıklık sistemini güçlendirici besinleri tüketmelidir. Hastaların beslenmeleri konunda yağlı gıdaların bulunmaması, haftada en az iki kere baklagil yemesi, süt ürünlerini yağsız tercih etmeleri, domates. Brokoli, kabak, lahana ve yeşil sebzeleri tercih etmeleri gerekmektedir. Hastalar balığı buğulama ve haşlama olarak tüketmelidirler.

Prostat kanserine ne iyi gelir tüm sebze ve meyvelerin vücudun direnci için yeterli miktarda yenmesi gerekmektedir. Takviye gıdaların kanser ilaçlarla kıyaslanmaması ve tedavi yöntemleri uygulanırken takviye gıdalar ile vücudun direnci korunmalıdır. Prostat kanseri olan hastaların ilaçlarla tedavisini kesip takviye gıdalarla devam etmesi yanlık bir yoldur. Doktorun tavsiyesi üzere gıda alınmalıdır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir