Premier Lig’de Oynamış Türk Futbolcular

Premier Lig bir futbolcu için en üsttür yani zirvedir. İşte bu ligde oynamış Türk futbolcular.

Tugay Kerimoğlu

Galatasaray’da göstermiş olduğu performansla 30 yaşında Rangers’a transfer olan Tugay Kerimoğlu burada 1.5 sezon oynadıktan sonra 2001 yaz transfer döneminde Blackburn’e transfer olmuş ve 39 yaşında futbolu burada bırakmıştır.

Emre Belözoğlu

Galatasaray’dan Inter’e geçtikten sonra Emre Belözoğlu 2005-2008 yılları arasında Newcastle United forması giymiş ve 2008 yazında Fenerbahçe’ye transfer olmuştur.Premier Lig'de oynamış türk futbol oyuncuları, Premier Lig'de oynamış futbolcular

Hakan Ünsal

Galatasaray’ın efsanelerinden bir tanesi olan Hakan Ünsal da 8 sezon Galatasaray forması giydikten sonra 2001-2002 kış transfer döneminde 3 milyon euro karşılığında Blackburn’e transfer olmuş 2002-2003 yaz transfer döneminde de 1.20 milyon euro karşılığı Galatasaray’a geri dönmüştür.

Tuncay Şanlı

2002-2007 yılları arasında Fenerbahçe forması giyen Tuncay Şanlı 2007 yazında olaylı bir şekilde Middlesbrough’a transfer olmuştur. Daha sonrasında Stoke City ve Bolton formaları da giymiştir.

Alpay Özalan

Ülkemizde Beşiktaş ve Fenerbahçe formalarını da terleten Alpay Özalan 2000-2004 yılları arasında Aston Villa forması giymiştir ki Aston Villa’ya 7 milyon euro karşılığında transfer olmuştur.

Yıldıray Baştürk

Blackburn birçok Türk futbolcunun forma giydiği bir kulüptür. Leverkusen performansıyla ön plana çıkan Yıldıray Baştürk 2009-2010 sezonun ikinci yarısında Blackburn forması giyip futbola burada nokta koymuştur.

Nuri Şahin

Günümüzde Antalyaspor teknik direktörlüğü yapan Nuri Şahin kısa bir dönem Liverpool forması giyse de burada pek başarılı olamamış ve Dortmund’a geri dönmüştür.

Ozan Kabak

Galatasaray altyapısı çıkışlı Ozan Kabak 2020-2021 sezonunun kış transfer döneminde Liverpool’da kiralık olarak forma giymiştir. 2021-2022 sezonunda da Norwich City formasını terletmektedir.

Cenk Tosun

2018 kış transfer döneminde 23 milyon euro karşılığı Beşiktaş’tan Everton’a transfer olan Cenk Tosun günümüzde de bu takımın formasını giyse de sakatlıklardan ötürü başarısız bir Premier Lig kariyeri yaşamaktadır.

Çağlar Söyüncü

2018 yılında Freigburg’dan Leicester City’e transfer olan Çağlar Söyüncü buraya 20 milyonu euro karşılığında transfer olmuştur. 4 sezondur Leicester City forması giyen Çağlar Söyüncü’nün adı sık sık Manchester City gibi dev kulüplerle de anılmaktadır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir