Orta Yüz Germenin Riskleri Var Mı?

Yüz germe ameliyatı elmacık kemikleri ve bütün yüzü tüm olarak gerilerek yapılan estetik ameliyatıdır. Ameliyat sağlıklı geçmesi genel anestezi altında donanımlı hastane şartlarında yapılması gerekir.  Bu ameliyat kulak ve yüzün arkasından yarım aya benzer şekilde açılan bir kesi ile yüzü gerdirerek yapılan işlemdir. Gerdirilen bu deri de bir orantı ve asimetri içinde olması gerekir. Genelde yüz germe ameliyatları tüm yüzü gererek yapılıyor olsa da, genel olarak yüzün belirli bir kısmına da germe işlemi yapılabilir. Çeşidi her ne olursa olsun orta yüz germe riskleri mevcuttur ve bunların bertaraf edilmesi operatöre ve hastaya bağlıdır.orta yüz germe ameliyatı, orta yüz germe riskleri neler, orta yüz germenin sorunları

Neler yapılabilir?

Orta yüz germe riskleri olmaması için işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli diyebileceğimiz şey yüzdeki sinirlere dikkat edilmesidir. Nedeni ise yüz germe işlemi yaparken sinirlere ufak bir zarar gelirse mimiklerde donma ve his kaybı yaşanabilir bu yüzden bu çok önemlidir. Yüz germe operasyon sonra hasta 1 gün hastanede kalması gerekir. Ameliyattan ertesi gün taburcu edilir. Yüzde ve göz çevresinde şişlik ve morluk doğaldır. İyileşmesi 2 haftayı alır. Yüzde ki kırışıklıkları gererek yaptığınız zaman gözünüzün altında bir miktar ufak kırışıklık olacağından, gözaltına tarafına da müdahale edilmesi gerekir. Ayrıca tüm yüze kırışıklık ameliyatı yapıldı ise, boyun bölgesinde ki sarkmalarda aynı ameliyat içersin de düzeltilir.

Gençleşmek isteyenler için;

Yüz germe ameliyatı ile gençleşmek mümkün. Kırışıklık doğal şekilde giderilirse, ameliyat olduğunuz belli olmadan genç bir yüze kavuşmanız mümkün. Doğal yüz germe ameliyatının tek bir kuralı vardır. O da hastanın ameliyat olduğunun sosyal çevresinde belli olmamasıdır. Bu doğallığı sağlamak için germe yapılmalıdır. Orta yüz germe fiyatları ameliyatının maliyeti hastane kullanımı ile belli olur. Bu sebepten hastanın seçeceği hastane ameliyat fiyatlarını doğrudan etkilerler. Bunun dışında orta yüz germe fiyatı yüzün ne kadar gerileceği ve nelerle kombine edilerek operasyonun yapılacağı gibi kriterler  ile alakalıdır. Yüz germe ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, mutlaka bir kliniğe giderek birebir görüşme yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Erkeklerde kadınlara göre fiyatta bir kısım düşme yaşanabilir. Ameliyat sürelerinde de kısalma oluyor. Erkeklere kadınlara göre daha sade tasarımlar yapılıyor.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir