Nikotini Temizleme Yolları

Sigara içmek dünyanın en zararlı şeylerinden bir tanesidir. Her gün binlerce kişi sigaradan dolayı ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya gelmektedir. Çünkü içerisinde bulunan nikotin kalp krizi, felç ve daha birçok sağlık sorununa yol açabilir. Sigara içtiği için vücudunda nikotin olan kişilerin en azından bu nikotini bir tık temizlemek için uygulaması gereken yöntemleri inceleyeceğiz. Sigara içmediği halde birçok kişi pasif içici maalesef olabilir. Bu gruba girdiğini düşünen kişiler de bu yolları uygulayarak nikotini vücutlarından atabilir.nikotin temizleme, nikotin nasıl temizlenir, nikotini vücuttan atma yolları

  • Kivi bunların arasında ilk sırada yer almaktadır. Birçok faydasından biri de hiç şüphesiz ki nikotini vücuttan atması olacaktır.
  • Isırgan vücudu dezenfekte etme konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple ısırgan da tüketilmesi gerekir.
  • Havuç suyu sadece nikotini vücudunuzdan atmaz. Sigara tüketmek cildinize de ciddi anlamda zarar vermektedir ve maalesef birçok kişi bunu çok geç anlamaktadır. İşte havuç suyunu günlük olarak tüketirseniz cildinize de iyi geldiğini net bir şekilde göreceksiniz.
  • Su zaten günlük olarak tükettiğimiz bir sıvı. Susuz bir yaşam tabii ki düşünülemez fakat birçok kişi de suyu yeteri kadar tüketmiyor. Günde en az 1.5-2 litre su tüketmenin birçok yararı olacaktır bunlardan biri de nikotini dışarı atmaktır.
  • Zencefili yemeklerde mutlaka kullanın. Çünkü zencefilin aynı zamanda sigarayı bıraktırma gibi bir özelliği bulunmaktadır. Sigarayı bırakmasanız bile en azından nikotini atacaktır.
  • Bol bol ıspanak yiyin. Fakat ıspanağı pişirip yemeğini yapmanın nikotin için faydası olmayacaktır. Çünkü ıspanağı pişirdiğiniz vakit vitaminler ve folik asidi kaybolur. Zaten nikotini atan da bunlardır. Bu sebeple ıspanağı güzelce yıkayıp çiğ şekilde tüketin.
  • Biberde de durum aynı ıspanaktaki gibidir. Çiğ bir şekilde tüketmek gerekir. Tek başına yiyebileceğiniz gibi salatalara da bolca katarak yiyebilirsiniz.
  • Brokoli de bir diğer nikotin düşmanı sebzedir. Aynı zamanda vücuttaki metalleri ve toksinlerin de düşmanı olan brokoli sayesinde nikotinin olumsuz etkilerinden kurtulmak da mümkün olacaktır. Aynı zamanda kanseri önleme konusunda da oldukça başarılı olduğu bilinmektedir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir