Nefes Alan Ayaklar

Bahar ve yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte yazlık ürünler kullanılmaya başlanır. Giyim ürünlerinde görülen değişiklik, ayakkabılarda da görülmektedir. Kışlık ayakkabılar, yerini yazlık ayakkabılara bırakmaktadır. Bahar ve yaz aylarında sıcaklığa bağlı olarak terleme oranı daha fazla olmaktadır. Ayakların da terlediği bilimsel bir gerçektir. Özellikle çalışan kesimin uzun süre ayakkabı içerisinde ayağının kaldığı düşünülürse, yaz ve bahar aylarında ayaklara nefes aldıracak ayakkabıların tercih edileceği bilinmektedir. Ayakların nefes almasını sağlayan ayakkabılar arasında babet ayakkabı ürünü yer almaktadır. Kız çocuklarından yaşlılara kadar her yaştan bayan için babet ayakkabıların imal edildiği bilinmektedir. Sayısız renk ve model seçeneği bulunan babetler, mağaza vitrinlerinde boy göstermektedir.bayan ayakkabı modelleri, babet modelleri, hava alan ayakkabılar

Babet Modelleri

Babet ayakkabı kullanımının artması sonucunda birçok ayakkabı firması bu alana ağırlık vermektedir. Daha kış ayları bitmeden tasarımlar tamamlanır, yeni sezon için farklı renk ve modelde babet ayakkabıların imalatı için işlemlere başlanır. Mesela; taşlı, pullu, makine dikimi işlemeli, etnik figürlerin basıldığı, yılan desenlerinin oluşturulduğu gibi daha binlerce modeli görmeniz mümkündür. Modellerin bazılarında ise şu özellikler vardır:

  • Kalın – ince tabanlı olma,
  • Delikli olma,
  • Bantlı olma,
  • Kayışlı olma,
  • Bağcıklı olma.

Çocuklar İçin Seçiminiz Nasıl Olmalı

En değer verdiğiniz varlıklar olan, canının parçası olan çocuklar için çeşitli ayakkabılar imal edilmektedir. Küçük yaşlardan itibaren çocuğunuzun her şeyine önem verdiğiniz gibi, giyim ürünlerinin seçiminde de dikkatli olmalısınız. Çocukların cildi alerji kapmaya müsaittir. Bu yüzden aldığınız ürünlerin doğal ve orijinal olması gerekir. Babet ayakkabı almak istediğinizde bazı noktaları iyi incelemeniz gerekir. Mesela; çocuğunuzun ayağını tam saran bir babet almamalısınız. Taş, pul, kemer, toka gibi aksesuarlı babet ayakkabılardan tercih edecek iseniz, mutlaka çocuğunuzun ayağına giydirmeli ve cildine temas edip zarar verip vermediğine bakmanız gerekir. Sert tabanlı olmamasına özen göstermelisiniz. Yere tamamen düz olan babet ayakkabılar, çocuğunuzun gelişim aşamasında olması nedeniyle çocuğunuzun ayak yapısının bozulmasına yol açacağı için düz olanlardan tercih etmemelisiniz. Fiyatının uygunluğuna aldanıp, pazardan veya seyyar satıcılardan babet alımı yapmamalısınız. Bazı babet ayakkabıların imalat aşamasında yapıştırıcılarla birleştirildiği görülmektedir. Bu şekilde imal edilmiş bir ürün, çok kısa süre içerisinde açılma yapacak, kullanıma imkan vermeyecektir. Bu yüzden dikişli olarak imal edilmiş ayakkabılardan yana tercihinizi kullanmalısınız. Ayrıca çocuğunuzun ayağı geniş bir yapıda değilse, dar burunlu babet ayakkabıları tercih etmeniz faydalı olur. Aksi takdirde aldığınız ürün kullanıldıkça genişleyeceği için, çocuğunuzun ayağından ayakkabısının çıkması gibi olumsuzluklar yaşamanıza neden olacaktır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir