Mutlu Evliliklerin Sırları

Mutlu bir evlilik süreci yaşamak için yapmanız gerek binlerce şey var. Tüm yapılması gerekenleri tabiî ki bu yazımıza almamız mümkün değil ancak bazı temel noktalara dikkat etmenizi öneriyor araştırmacılar.

Çiftlerin eğitim, sosyal faaliyetler, sosyoekonomik durum gibi birçok konuda birbirine denk olması gerekiyor. Bu denklik aile içi çatışmaların daha aza indirgeyip bu çatışmaları minimize etmek için önemli.mutlu evliliğe sahip olma, nasıl mutlu bir evlilik sürülür, evlilikte mutlu olmak için sırlar

Özellikle çiftler arasında ki eğitimin birbirine denk olması çok önemli. Çünkü ortalama aynı eğitim seviyesindeki çiftler ortalama olarak aynı durumlardan zevk alan aynı durumlardan nefret ortalama olarak aynı bilince sahip bireyler. Aynı eğitim bilincine sahip bireylerin birbirlerini daha az üzdükleri de kabul edilen gerçekler arasında.

Ancak asıl olarak bilimsel araştırmaların verdiği bazı sonuçları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Araştırmanın sonuçlarına göre yaş faktörü çok önemli. En ideal yaş aralığı erkeğin kadından beş yaş daha büyük olduğu durum. Erkeğin daha geç olgunlaştığı ve evliliğe daha geç ısındığı gerçeği göz önünde tutarak bu sonucun ne kadar doğru bir sonuç olduğunu sizde fark edeceksiniz.

Önemli detaylardan biri de çiftlerden birinin veya ikisinin daha önce bir evlilik yapmış olması. Daha önceki evliliklerin olumlu veya olumsuz izlerini mevcut evliliğinize yansıtmamalısınız. Mümkün olduğu kadar eski evliliğinizden bahsetmemelisiniz. Özellikle kadınların eski eşlerinin inceliklerini yeni eşinden beklememesi ve bunu dillendirmemesi mutlu bit evliliğin anahtar durumlarından.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir