Migren Tedavisi

Migren Tedavisi

alkol,sigara,yoğun çalışma,iş stresi,manevi çöküntü,kafein ve bilgilendirme konumuzda ilerleyen anlarda sıkça söz edeceğimiz değişik faktörler migrene sebep olmaktadır.Migren ileri yaş grubunda görüldüğü gibi ergenlik dönemimde de görülebilen bir hastalıktır.15 ila 35 yaş arası görülme sıklığı %20 oranındadır.

migren fiziksel tedavi yöntemleri ile birlikte en aza indirilebilir.Bilmeniz gerekir migrenin kalıcı tedavisi yoktur.fizik tedavi migren tedavisi en yaygın ve gözde yöntemlerden biridir.Prof.Dr ahmet maranki türkiye ‘nin en iyi bitki ve biyofizik bilimcilerinden biridir.Tedavi yöntemleri tamamen biyofizik olan ahmet maranki dünya tarafından biliniyor.

migrene karşı pratik bitkisel kürlerin mucidi olan prof.Dr ahmet maranki kahvesi bol olan soğuk ve sade kahve içilmesini tavsiye etmektedir.En basit yöntemlerden biridir.

akut migren krizine sahip iseniz ” ergotamin ” isimli bir ilacın ağrı kesici ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.Yalnız kullanıldığında yan etkileri olan bu ilaç tek başına kullanılmamalıdır.Yanında hafif bir ağrı kesici alabilirsiniz.

migren belirtileri ; yorgunluk,ışık ve ses gibi faktörlerden rahatsız olma,vücut kaslarında ağrı,mide bulantısı,kabızlık,ishal,susuzluk,sık idrara çıkma,yoğun huzursuzluk gibi şeyler migrenin habercisidir.

uzman doktor gözetiminde ve izni ile alınması gereken ve tavsiye edilenmigren ilaçları ; avmigran,dopergin,cafergot ergafein gravis ımigran maxalt migrex naramignaramig relpax,sandomigran zomig isimli ilaçlardır.

ilaçları uzman hekimin size yazdığı şekilde kullanmaz iseniz sağlığınızı olumsuz yönde etkileyeceği gibi yan etkilerinden kurtulmanız için devamlı olarak doktor kontrolünde kalmak durumda olacaksınız.Uzman hekim tarafından yazılmamış olan her hangi bir ilacı kullanmanız gerçekten tehlikelidir.Sizin ve sevdiklerinizin ömrünüz yettiği sürece birlikte olması dileği ile acil şifalar.

.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir