Makyaj Yapmanın İnce Ayrıntıları

Kadınlar için güzel ve bakımlı görünmek çok önemlidir. Bunun yolu da cilt bakımı ve makyajdan geçmektedir. Aslında çirkin kadın yoktur ama makyaj yapmayan kadınlar daha solgun ve bakımsız görünür. Makyaj yaparken dikkat edeceğimiz bazı küçük noktalarla daha da güzel görünebiliriz. İşte size denemenizi tavsiye ettiğimiz güzelliğinize güzellik katacak makyaj önerileri .

Kirpikleriniz ne kadar uzun olsa da asla kıvırmadan asla rimelinizi sürmeyin. Maskara seçerken suya dayanıklı ve dolgunlaştırıcı özelliği bulanan bir maskara seçin.makyaj

Biraz nemlendirici ile fondöteni karıştırın ve öyle uygulayın. Böylece cildiniz parlamayacak ve doğal bir görünüm kazanacaktır.

Her zaman abartısız bir makyaj için ilk önce rujunuzu sürün ve sonra makyajınıza  devam edin.

Kırmızı ruj tercih edecekseniz, elmacık kemiklerinize hafif bir allık sürmeyi tercih edin.

Allığınız şeftali tonlarda ve biraz ışıltılıysa daha harika görüneceğinize inanın.

Gözkapaklarınıza sürdüğünüz ışıltılı bir göz farını, gözlerinizin iç kısımlarına süreceğiniz siyah bir göz kalemiyle tamamlarsanız daha buğulu gözler elde edersiniz unutmayın.

Makyaj Yaparken Hijyene Dikkat Edin

 Makyaj her kadının vazgeçilmezleri arasındadır. Makyaj kadının güzelliğini ortaya çıkarır. Makyaj yaparken de hijyene önem vermek gerekir. Çünkü makyaj malzemelerinden bize bulaşan çeşitli hastalıklar vardır.

 Makyaj malzemelerinde hijyende dikkat edilecek ilk nokta kaliteli ürün seçmektir. Kalitesiz ürün seçimi cilt kanserlerine davetiye çıkarmaktadır. Makyaja başlamadan ilk kural ellerin güzelce yıkanmasıdır.

 Makyaj yaparken elimiz yerine makyaj fırçasını kullanmalıyız. Bu fırçaların temizliğine dikkat etmezsek bu fırçalarda üreyen bakteriler cildimiz için tehlike oluşturur. Bu fırçaların temizliği için bebe şampuanlarını kullanabiliriz.

 Makyaj malzemelerin ortaklaşa kullanılışı yapılan en büyük yanlışlıklardandır. Özellikle göz makyajında kullanılan malzemelerin ortak kullanılması gözde iltihaplanmalara ve enfeksiyona neden olabilir.

 Makyaj malzemesi alırken son kullanım tarihine dikkat edilmesi gerekir. Son kullanım tarihi geçmiş cilt ürünleri genellikle ciltte yanmalara ve kızarıklığa neden olur.

 Makyaj ürünlerinin saklama koşulları da hem hijyen hem de  kullanım ömrü açısından önemlidir. Makyaj ürünleri serin olan bir yerde saklamak en doğrusudur.

Makyaj yaparken ve makyaj malzemesi alırken göstereceğimiz önem bize sağlığımız açısından önemlidir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir