Mail Adresi Nerelerden Alınabilir?

Mail genellikle iş dünyasında ve öğrenciler için gerekli bir hale gelmiş durumda. Ancak gündelik hayatta da kullanılmaya devam ediyor diyebiliriz. Bir e-ticaret sitesinden ürün alırken veya bir yerlerden cep telefonumuza uygulama indirirken mail adresimiz olması isteniyor. İşte bu gibi durumlarda mail adresi alınabilecek yerlerin birkaçını sizin için sitemizde listeliyoruz.mail adresi almak, mail adresi nasıl alınır, mail adresi servisleri

Gmail

Google yıllardır kullanıcılara birçok alanda ücretsiz ürünler sunmaya devam ediyor. Gmail de işte Google tarafından ücretsiz olarak sunulan bir diğer hizmet. Gmail hesabınız olduğunda birçok avantaja da sahip olabiliyorsunuz. Örneğin; google play üzerinden uygulama indirmek istediğinizde bu mail adresini kullanabilirsiniz. Gmail hesabı açmak için googleun mail servisi sayfasına gitmeli ve burada sizden istenen bilgileri doldurmalısınız. Şifre vb. gibi alanları doldurduktan sonra mail adresiniz aktif olacaktır. Hayırlısı olsun..

Yandex Mail

Yandex de aynen Google gibi kullanıcılara ücretsiz hizmet vermeyi seven bir şirkettir. Bu şirketin sağlamış olduğu hizmetlerden bir tanesi de mail servisidir. Yandex mail üzerinden açacağınzı bir mail adresi ile mail ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yandex mail hesabı açmak için servisin ilgili sayfasına gitmeniz ve istenen bilgileri girmeniz yeterlidir.

Mail Adresi Neden Kullanılır?

Mail adresleri üzerinden doya transferi yapılabilmekte ve mesaj gönderilebilmektedir. Eğer iletişim kurmak veya bir kişiye ya da kuruma dosyalarınızı aktarmak istiyorsanız mail adresi üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz. Üstelik bu hizmetleri tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Mail Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mail adresleri ücretsiz olarak sunulduğundan size bu hizmeti sunan şirketler içeriğinize erişebilirler. Sizin için çok değerli olduğunu düşündüğünüz bilgi ve belgelerinizi mail üzerinden göndermenizi tavsiye etmeyiz. Mailler her nekadar kişiye özel olsa da sağlayıcılar tüm bilgi ve belgelerinize erişebilirler. Gizlik içinde kalması gereken bilgi ve belgeleriniz varsa klasik haberleşme ve telimat yöntemlerini kullanmanız daha iyi olacaktır. Günümüzde devletler dahi hala çok gizli evrakları kuryeler ile teslim ettirmektedir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir