Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle varis tedavisi son yıllarda büyük başarılar kazanmaktadır. Hastaların bu yöntem ile varislerinden kurtulması, yara izi olmaması tedavinin seçiminde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmuştur. Hastayı uyutmadan lokal anestezi ile yapılan bu işlem sonunda hasta geldiği gibi yürüyerek çıkmaktadır.

Bacaklarda hanımları görüntü olarak da çok rahatsız eden kılcal damar varisleri farklı bir lazer cihazı ile yakılmaktadır. Bu tedavi belli aralıklarla birkaç seans devam etmektedir. Bu tedavinin tercih edilmesindeki en büyük sebep ayakta yapılabilmesi ve hastanın hemen işine devam etmesidir. Lazerle varis tedavisi ücreti yapılan uygulamalar ve kurumlara göre değişim göstermektedir. Nerede yaptıracağınıza karar verdikten sonra ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz. Lazerle varis tedavisi yapan hastaneler arasında şifa hastanesi de bulunmaktadır. Bu konuda detaylı araştırma yaptıktan sonra tedaviye başlamalısınız.varis tedavisi yapımı, lazerle varis tedavisi yapımı, varis nasıl tedavi edilir

Lazerle kılcal damar tedavisi ve 4 mm’ye kadar varisler tedavi edilmektedir. Büyük varislerin tedavisi endovasküler lazer ile yapılmaktadır. Yüzde oluşan kılcal damar varislerinde çok etkili olan lazerle tedavi çok tercih edilmektedir. Lazerle varis tedavisi İzmir de devlet hastanelerinde henüz başlamamış ancak göğüs hastalıkları hastanesinde uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Varis tedavisi lazerle nasıl yapılır açıklayalım. Genişlemiş damar ağlarını sağlam damarlara zarar vermeden lazer ile tedavi etmektedirler. Bacaklarda bulunan büyük varislerin tedavisi eskiden ameliyatla yapılırdı. Şimdilerde endovenöz lazer ile tedavi edilmektedir. Bu tedavi hasta ile konuşarak sadece lokal anestezi ile yapılmaktadır. Hasta işlem bittikten sonra rahatça evine dönmektedir.

Lazerle varis tedavisi nasıl olur, diyorsanız hem sağlık açısından hem de görüntü açısından düşünürseniz yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren varislerinizden bir günde lazer yöntemi ile kurtulmanız mümkün. İşlem sadece 2 saat sürer ve hasta yürüyerek döner. Neştersiz varis tedavisi endovasküler lazer ile yapılmaktadır. Büyük varisli damarların içinde uygulanan lazer ışınları yardımı ile kapatılması yöntemidir. Yeni bir yöntem olduğu için birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Başarı oranı çok yüksek olan bu yöntem 30 ila 45 dakika sürebiliyor. Hastanın bacağına bandaj sarılarak biraz dinlendikten sonra gidebiliyor.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir