Lamina Diş Fiyatları Neden Birbirinden Farklıdır?

Lamina diş fiyatlarının birbirinden farklı olmasının nedeni, kişiden kişiye değişen ağız ve diş yapısal özellikleri ile kullanılan malzemenin kalitesidir. Yaprak porselen – çıtçıt porselen olarak da bilinen lamina kaplamalar, estetik diş hekimliği uygulamalarındandır. Dişlerin sadece dışarıdan görülebilen ön yüzlerine uygulanırlar. Bu yüzden dişlerinin tamamını kaplatmak isteyen sahne sanatçılarına hitap etmezler. Lamina diş kaplamaları için “halk tipi porselen diş” de denebilir. Yaklaşık 20 yıldan beri uygulanabilen bir estetik işlem olmasına rağmen, fiyatların daha avantajlı hale gelmesi ile giderek yaygınlaşmaya başlamıştır.

Lamina Diş Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?

lamina diş kaplamaları, sağlıklı dişler, lamina diş fiyatlarıLamina diş kaplamalarının avantajı, uygulanma kolaylıklarıdır. Hemen her türlü diş kaplaması, diş yüzeyinden belirli bir tabakanın kesilmesini gerektirir. Zira kaplamaya yer açmak gerekmektedir. En az kesim gerektiren, hatta kimi zaman hiç kesim gerektirmeyen bir kaplama türü olan lamina, uygulanma hızı nedeniyle diş hekimleri tarafından da tercih edilmektedir. Hatta günümüzde kimi hastanelerde bilgisayarla diş kalıbınız alındıktan sonra aynı gün içinde kaplamalarınız hazır hale gelebilmektedir. Ancak, anlaşılabileceği gibi kişinin ağız ve diş sağlığı ile diş şekilleri lamina kaplamanın uygulama kolaylığını ve kalitesini doğrudan etkiler. Dişlerine düzenli olarak bakan, her gün fırçalayan, yani zaten sağlıklı dişlere sahip olan fakat sadece daha estetik bir görüntü elde etmek isteyen kişiler için uygulama kısa sürecek ve doğal olarak maliyet de azalacaktır. Ancak ağız ve diş sağlığı kötü olan, çürükler ve tedavi edilmemiş renk değişiklikleri olan hastalarda ise doğrudan lamina kaplama yapılamayacak, önce diğer sorunların tedavi edilmesine çalışılacaktır. Bu durum da hem tedavi süresini ve hem de maliyeti artıracaktır.

Lamina Diş Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Yine her insanın diş yapısı farklıdır. Dolayısıyla, üzerinde çalışılması gereken alan büyüklüğü de farklıdır ve bu da lamina diş fiyatlarını etkiler.Lamina diş fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur da, elbette kullanılan malzemenin kalitesidir. Saf ve kaliteli materyal kullanımı, doğala en yakın sonucu verecektir ancak elbette daha pahalı olacaktır. Estetik bir uygulama olduğu için en güzel sonucu elde etmeyi amaçlar. Bu da, fiyatı artırsa da daha kaliteli malzeme kullanılmasını gerektirir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir