KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Çoğumuz kol altı bölgesini sürekli alsak da görüntüsünden bir türlü memnun kalmayız. Çünkü, kol altında kalan kararmalar ne yaparsak yapalım dışarıdan kötü görünür ve kollarımızı kaldırmaktan çekiniriz. Bu kararmalar ağdalardan kaynaklanabileceği gibi lazer gibi epilasyon yöntemlerinden sonra da ortaya çıkabilmektedir. Koltuk altı kararmaları için doktora ya da güzellik uzmanlarına gitmenize gerek yok. Ya da oldukça pahalı olan güzellik bakım ürünlerine çok paralar dökmenize de gerek yok. Evinizde yapacağınız çok basit yöntemler yardımı ile koltuk altı kararmalarından kurtulabilirsiniz.koltuk altı kararması, koltuk altı niye kararır, koltuk altı karalığını giderme

Pirinç unu ile koltuk altı kararmalarına son

1 tatlı kaşığı pirinç ununa 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı sirkeyi ekleyerek iyice karıştırın. Elde edilen karışım sürülebilecek kıvama geldiğinde koltuk altlarınıza sürün ve yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. Pirinç unu, sirke ve yoğurttan oluşan karışımı 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayarak temizleyin. Koltuk altınızın daha sağlıklı olması için bu işlemden sonra koltuk altınıza bebek pudrası sürebilirsiniz. Bu işlemi haftada 2 kere uyguladığınızda kısa süre sonra koltuk altınızın beyazladığına şahit olacaksınız.

Limon koltuk altını beyazlatmaktadır

Yalnızca koltuk altınıza değil de vücudunuzun her bölgesinde oluşabilecek kararmalara limon ile çözüm sağlayabilirsiniz. Limonun beyazlatma etkisi başka hiçbir besin ya da üründe bulunmaz. Limon anti bakteriyel özelliğe sahiptir ve sürülen bölgenin mikroplardan arınmasını sağlamaktadır. Peki limonu nasıl mı koltuk altlarınıza uygulanabiliriz? Her banyodan hemen önce koltuk altlarınızı limon ile ovabilirsiniz Çünkü limonun cildi kurutma özelliği bulunmaktadır. Limon bitkisini koltuk altı kararmasına uygulanacak bir yöntemi daha bulunuyor. O ise limon suyuna bir tutam zerdeçal, bal ve yoğurt katılmasıdır. Limon suyunu kattığınız zerdeçal, bal ve yoğurt karıştırılır. Bu karışımı tıpkı bir bir macun kıvamına gelene kadar karıştırılmaya devam edilmesi gerekir. Karışım koltuk altına sürülmeli ve yaklaşık olarak 10 dakika bekletiniz. İyice yıkadıktan sonra koltuk altınızda kısa süre sonra beyazlama olduğunu göreceksiniz. Limonun beyazlatma özelliğini gördüğünüzde yıllardır koltuk altı kararmaları için üzüldüğünüze pişman olacaksınız.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir