Karne Ödülü De Cezası Da Vermeyin

Üç aylık yaz tatiline karne ile başlayan öğrenciler, velilerinin tepkileri, neşe ve heyecandan utanabilirler. Ayrıca hesabında zayıf olan bir çocuğu cezalandırmak yanlıştır, iyi hesabı olan bir çocuğu ödüllendirmek daha da yanlıştır. Bir çocuğun yapması gereken şey iyi çalışmak ve hak ettiği notu almaktır, bu yüzden iyi bir karne olması beklenir.

Pahalı karne hediyelerinden kaçının

İyi bir karne getiren çocuk takdir edilmeli ve takdir edilmelidir. Çocuklar için pahalı hediyeler almak ve onları gereksiz oyuncaklarla doldurmak pek uygun değil. Çocuklar okul tatillerinden memnun olabilir ve kısa bir mezuniyet kutlaması yapabilirler. Bunu yapmak için ucuz sembolik hediyeler satın alabilirsiniz.karne ödülü, karne cezası, çocuk okulda neden başarısız olur

Akademik performansı zayıf bir çocuğa nasıl davranılır?

Genellikle ebeveynlerin hangi dersin neden zayıf olduğunu bilmesi gerekir. Notları düşük olduğu için bir çocuğu kızdırmak veya cezalandırmak bir seçenek değildir. Sorunun nedenlerini çocuğunuzla tartışmanız önemlidir. İlk yarıyıldan itibaren düzeltilmesi gereken bir notun ikinci yarıyılda düzeltilmemesinin nedeni mutlaka araştırılmalıdır. Ebeveynlerin herhangi bir psikolojik, zihinsel, davranışsal veya sosyal sorunun varlığını göz ardı etmemeleri de önemlidir.

TV ve bilgisayar zamanınızı sınırlayın

Çocukların televizyon ve bilgisayar karşısında geçirdikleri zaman olabildiğince azaltılmalı ve tatilin amacı eğlenmek, dinlenmek ve yıl boyunca zorunlu olan her şeyden kaçmaktır. Çocukların yaz mevsiminin güzelliğinin tadını çıkarması, televizyon ve bilgisayarlarda vakit kaybetmemesi önemlidir. Çocuklar İçin Çalışan Ebeveynler İçin İpuçları İşten eve gelen ebeveynler, akşamları çocuklarıyla birlikte oyun oynamak, film izlemek, kitap okumak gibi aktiviteler yapabilirler. Mümkün olduğunca parklar, bahçeler ve plajlar gibi açık alanlarda vakit geçirin. Çocuğunuzla futbol ve voleybol oynamak, ip atlama, uçurtma uçurmak, çeşitli bahçe oyunları oynamak hem vücut sağlığı hem de kaliteli eğlence için iyi bir alternatif olabilir. Tatillerde çocuğun ihtiyaçları doğrultusunda bir ders programı hazırlamak, bu programı çocuğun oyunlardan, temiz havadan ve iletişimden uzak kalmayacak şekilde yapılması ve ayrıca çocuk boğulmuyor. tatillerde sınıfta.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir