Karın germe ve yağ aldırma işlemi nasıl yapılıyor?

LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA)
Vücudun çeşitli bölgelerinde fazladan birikmiş ve vücudun kötü görünmesine neden olan yağ birikintileri hastada ameliyat izi bırakmadan liposuction yöntemi ile alınıp o bölge yeniden şekillendirilebilmektedir. Bu bölgeler en fazla kadınlarda basen, kalça, karın, sırt olmakla birlikte erkeklerde en çok karşılaşılan bölge karın  ve memedir. Ancak her iki cinste de başka bölgelerde de istenmeyen fazlalıklar olabilir.karın germe estetiği, karın germe operasyonu, liposuction işlemi

Liposuction yöntemi benzer başka isimlerle de anılmakla birlikte temel yöntemdir. Bu yöntemle seçilen bölgedeki yağların tamamı değil ancak fazlası alınmakta böylece vücudun diğer kısımları ile eşit orantı sağlanmaktadır. Bu işlem ile yağ deposu olan hücreler alındığı için bu bölgelerin yeniden diğer bölgelere oranla fazladan şişmanlaması beklenmez, ancak kişi genel olarak kilo alabilir. Bu alınan yağların bir kısmı ile vücudun çukur olan bölgelerini doldurarak düzeltmek olasıdır.Yağ alma işlemi vücudun derisi çok gevşek ise bu gevşekliği artırmamak için tercih edilmez. Bu durumda yağ fazlalığı gevşek deri ile birlikte alınır.Bu bölgeler sıklıkla karın ve bacak iç kısımlarıdır.

KARIN GERME
Doğum yapmış bayanlarda ve-veya çok kilo alıp vermiş insanlarda özellikle karın bölgesinde olmak üzere kol ve bacak içlerinde, sırt bölgesinde deri gevşeklikleri, sarkıkları yağ fazlalığı ile birlikte olabilmektedir. Bu kısımlara karın, bacak germe ameliyatları yapılmaktadır. Bu ameliyatlara ait izler mümkün olduğunca iç çamaşır içinde kalacak gibi ayarlanmaktadır. Karın bölgesinde yalnızca yağ ve deri fazlalıklarının alınması değil aynı zamanda karın kaslarının kişinin yapısına uygun olarak toparlanması mümkündür. Tüm bu işlemler hastanın yaşına ve kilosuna çok bağlı değildir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir