İyi Bir Cv Nasıl Hazırlanıyor?

Günümüzün ihtiyacı olan iyi bir cv’nin hazırlanması konusunda sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda rahatlıkla okunulabilir işveren için fazla kafa karışıklığı yaratmadan iyi bir cv hazırlamak için gereken bilgileri ve tavsiyeleri bulmanız mümkündür. Cv genel olarak sizin nasıl bir iş aradığınızı ve bu iş için kalifiye olup olmadığınızı, firmaya neler katabileceğinizi gösteren bir pazarlama dokümanı ifade eder. Kariyerinizde ise bugun mevcut olduğunuz durum ve konuma nasıl geldiğinizi, geçmiş iş deneyimlerinizin olup olmadığını, özelliklerinizi ve ilgi alanlarınızı yeni bir firmada iş başvurusunda bulunurken özet ve can alıcı noktalarıyla karşı tarafa bildirmenize yaramaktadır. Mesela, iş görüşmelerinde sıkça sorulan ‘bize kendinizden bahseder misiniz’ sorusuna karşılık vereceğiniz yanıtlar cv’niz ile uyumluluk gösterecek şekilde kısa ve bilgilendirici olması gerekir. Bu röportajlarda vereceğiniz yanıtların cv’nizle tutarlılık göstermesi ile aynı kronolojide ilerlemesi oldukça önem arz eder.cv nasıl hazırlanır, iyi cv hazırlama yolları, cv hazırlamanın incelikleri

Cv İçin Profil Oluşturulması!

Cv’nin profil bölümü kısa ve özellikle net cümlelerle anlatılması gerekiyor. Profil bölümü cv’nin özeti gibi kullanılacağı için bu bölümde aşağıda yer verdiğimiz iki noktaya kısa yanıtlar vermelisiniz.

  • Nasıl bir iş arıyorsunuz?
  • Aradığınız iş için tecrübeniz ve ya nitelikleriniz nelerdir?

Cv’ye profille başlanması cv’yi okuyacak kişilerin kısa bir özeti hemen gözlemlemesi ile sizin hakkınızda çok genelde olsa bir fikir sahibi olması açısından önemli bir konudur. Bu sebepten bence cv’ye profil bölümü ile başlamanız gerekiyor. İşverenlerin ya da iş görüşmesi için gittiğiniz mekanlardaki kişi ve yahut kurum profil bölümünü okuduktan sonra ilgilendiği alanlar hakkında bilgilere cv’nizin geri kalanından ulaşacaktır. İnsan kaynaklarında iş görüşmesi yaptığınız kişinin ve ya direk firma sahibinin de insan olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Karışık ile olması gerektiğinden daha fazla bilginin düzensiz olarak verildiği bir web sitesini kullanırken siz nasıl zorlanıyorsanız iş görüşmesi yaptığınız kişilerde fazla uzun ve ya karışık bir cv karşısında aynı sıkıntıya düşebilir. Özellikle bu kişiler sizin dışınızda pek çok farklı adayla iş görüşmesine girip onlarında cv’lerini okumak durumunda oldukları için tüm cv’nin özetinin profil kısmında verildiği sade bir cv sizin ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir