İstanbul Hiperaktivite Tedavisi

Hiperaktivite kelimesi son dönem annelerinin kullandığı bir kelime olarak çok sık karşımıza çıkıyor. Öyle ki artık hemen hemen her çocuk için duyabiliyoruz hiperaktivite kelimesini. Hareketli olan ve oyuna bir parça bile olsa düşkünlüğü olan her çocuğa hemen hiperaktivite tanısı konuluyor. Hatta deyim yerindeyse bu kelime çocuğun üzerine yıllarca yapışıp kalıyor. “Hiperaktif bu çocuk ne yapacağım  bilmiyorum.” sözü ile çok sık karşılaşılıyor. Fakat bir çok aile bu kelimenin tam olarak anlamını bilmeden kullanıyor. İstanbul hiperaktivite tedavisi ile kısa süre de başarıya ulaşabilirsiniz.hiperaktivite tedavisi nasıldır, çocuklarda görülen hiperaktivite sorunu, hiperaktive sorunu çözümü

Hiperaktivite hareketliliğin yanı sıra dikkat eksikliği de taşır. Çocuk bir olay üzerinde yoğunlaşamaz. Erken sıkılır. Sürekli konuşur. Etkinlik sırasında devamlılık sağlayamaz. Unutkanlık gibi bir özelliği vardır. Yaptığı incelikleri gözden kaçırır. Uzun süre göz teması kuramaz. Oturması gerektiği zamanlarda oturamaz. Elleri boş durmaz sürekli bir şeyler ile uğraşır. Dikkatli bir şekilde dinleyemez ve dağınık bir görüntüye sahip olur. Buna benzer birçok özellik taşırlar.

Tedavisi

Hiperaktivite tedavisinin bir uzman ile işbirliği içerisinde olarak gerçekleştirilmesi  tanı konulan birey için en sağlıklı yöntem olacaktır. Bunun için İstanbul hiperaktivite tedavisi merkezi sizler ile birlikte bu çalışmayı sürdürmek için sizlerle. Çocuk bir düzene alıştırılmalı ve çok uyaranlı ortamlardan uzak tutulmalıdır. Çok fazla kalabalık dikkatini yoğunlaştırmasını engelleyecek ve kafa karışıklığına sebep olacaktır. Uzun süreli etkinliklerden ilk etaplarda kaçınılması gerekir. Zaten bir bir uzman ile işbirliği içinde olacağınız için çocuğunuz tedaviye kısa sürede cevap verecektir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir