İstanbul Cinsel Terapi Merkezi

Cinsel terapi önceden gelen birçok yanlış algılama, toplumumuzda cinselliğe bilimsellikten uzak bir bakış açısıyla yaklaşımın yaygınlığı, utanç duyma gibi nedenler ile pek de yaygın olarak tercih edilmese de günümüzde İstanbul cinsel terapi merkezi sayısındaki artışın da ortaya koyduğu üzere, cinsel sağlıkta profesyonel yardıma duyulan ihtiyaç artmaktadır. Cinsel terapi merkezleri konusunda ise bilinçli olmak, doğru kararı vermek için ilk adımdır.cinsel terapi merkezi, cinsel terapi merkezinin eğitim durumu

Cinsel terapide sık ve temel problemler

Cinsel problemler ne yazık ki ciddi bir sağlık sorunu olsa da ülkemizde henüz yeterli bilince ulaşılamamasından dolayı çekinceler devam etmektedir. Bu konuda çözümsüz olarak düşünülen birçok sorunun aslında İstanbul cinsel terapi merkezinde çözümleri olmakta, ancak kişiler önyargılarından dolayı problemleri derinleşene ve kronikleşene kadar beklemekte ve mutlu bir cinsel hayattan mahrum kalabilmektedirler.

Cinsel terapilerin bir diğer yaşadığı dezavantaj ise yapaylıktır. Bireyler cinsel ilişkileri konusunda dürüstlükle açıklama yapsalar dahi verilen ev ödevlerini belli kurallar içerisinde gerçekleştirmeye çalışmakta ve terapi seanslarında öğrendiği kazanımları uygulayabilmek için doğal bir cinsellik yaşayamamaktadır. Ayrıca diğer sağlık sorunlarında olduğu gibi problemlerin birebir gözlemlenmesinin mümkün olmadığı bir alan olarak cinsel terapiler, etik açıdan belli sınırların dışına çıkamamaktadır.

Cinsel terapi çözüm olabilir

Bu önyargılar ve korkular yenildiğin zaman ise yeterli çaba gösterilmesi ,cinsel hayatta sağlığa kavuşmanız için olumlu sonuçlar yaratabilmektedir. Çözümü olmadığını sandığınız birçok sorun aslında yaygın olduğu gibi çözümü basit de olabilir ve bu konuda bilinçlenmenin tek yolu bir uzman desteği almaktır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir