İntikam Konulu Filmler

Bu listede intikam filmi arayanların oldukça beğeneceği türünün en iyi örnekleri olan intikam filmlerini inceleyeceğiz. İşte bunlar arasında en ön plana çıkan filmler.

Gone Girl- Kayıp Kız(2014)

Nick ve Amy evlidir fakat ilişkilerinde bazı sıkıntılar bulunmaktadır. 5.evlilik yıl dönümü için hazırlıklar yapılırken Amy kaybolur. Polis de bu durum üzerine eşi Nick’ten şüphelenir. Fakat Nick’in bu durumdan haberi dahi yoktur ve film işte bu konuda birçok kez size ters köşe yapmayı başaracaktır.intikam konulu film, intikam konulu filmler neler, intikam konulu film listesi

Akıl Defteri – Memento (2000)

Türünün en iyi örneklerinden biri olan Memento’da Leonard’ın eşi öldürülmüştür. Lenoard eşinin intikamı için çalışmalar yapmaktadır. Fakat sorun şudur ki Leonard ender rastlanan bir hastalık sebebiyle hafızasına yeni bilgiler alamamaktadır. Bu sebeple de yeni gerçekleşen tüm olayları bir bir not almaktadır.

Gladyatör – Gladiator (2000)

Hem tarihi bir film olan ve aynı zamanda intikam filmi denildiği vakit akla ilk gelen yapımlardan bir tanesi olan Gladiatör’de General Maximus oldukça başarılı bir subaydır. Fakat tahtın varisi olan Commodus bu durumdan oldukça rahatsızdır. Çünkü Maximus’un yerini alacağından şüphe etmektedir. Bu sebeple de bir şekilde Maximus’un idam kararı almasını sağlar. Fakat Maximus bir şekilde kurtulur en sonunda da kölelikten gladyatörlüğe geçiş yapar. Artık Maximus’un tek bir amacı vardır o da Commodus’tan intikamını bir şekilde almak.

Diriliş – The Revenant (2015)

Leonardo Di Caprio’nun başrolünde olduğu film 1823 yılında geçmektedir. Hugh Glass bir kürk avcısıdır. Bir gün ayı tarafından saldırıya uğrayarak yaralanır. Bunun neticesinde yoldaşlarından biri önce Hugh’un oğlunu öldürür daha sonrasında da Hugh’u soyarak onu ölüme terk eder. Fakat Hugh bu durumdan kurtulur ve artık tek düşüncesi oğlunun intikamını almaktır.

Soysuzlar Çetesi – Inglourious Basterds (2009)

İkinci Dünya Savaşı’nda geçen filmde Alman kuşatması altında olan Fransa’da oldukça kötü günler yaşanmaktadır. Shosanna’nın ailesi Naziler tarafından öldürülmüştür. İntikam yemini eden Shosanna ve farklı bir noktada yer alan Yahudi teğmenin yolları kesişecek ve Naziler’den intikam almak için zekice plan yapacaklardır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir