İlişkide Hava Girmesi Nedir?

İLİŞKİDE HAVA GİRMESİNİN SEBEPLERİ

 Vajinanın estetik ve fiziki yapısı sebebiyle cinsel ilişki sırasında açılan vajina bölgesinde kadının izin vermesi dışında havanın dışarı atılması söz konusu olmamaktadır. Ancak zamanla cinsel ilişki sayısının artması ve doğumlar sebebiyle bu gölgede esnemeler ve açılmalar oluşmaktadır. Bu durum vajinanın olduğundan fazla açılmasına sebep olur. Bu sebeple cinsel ilişki sırasında vajinaya giren havanın kadının kontrolü dışında vajinadan çıkması durumu ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirecek bir durumdur.cinsel ilişkide hava girmesi, cinsel ilişki sorunları

 Pek çok kadının dile getirmekten dahi çekindiği bu durum her ne kadar normal kabul edilmeye başlansa da ilişkide hava girmesi problemi bir jinekoloğa başvurulmasının başlıca sebeplerinden kabul ediliyor. Çünkü kontrolsüz hava çıkışı sebebiyle vajinal iç ve dış yapı zamanla bozuluyor.

 SONUÇLARI NELER OLUYOR?

 Yapılan jinekolojik incelemeler ve testler neticesinde ilişkide hava girmesi neticesinde pek çok pelvik sarkmalar da meydana gelmektedir. Bu sarkmalar sadece vajina dış kısmında gerçekleşmez. İdrar torbasında, bağırsaklarda, rahim ağzında da ciddi sarkmalara sebep olmaktadır. Bu sarkmalara paralel olarak da idrar tutamama sorunu meydana gelmektedir. Kadınlarda zamanla oluşan idrar kaçırmanın başlıca sebebi bu olabilmektedir. Ancak gerekli testler ve incelemeler yapılmadığı ve pek çok kadın tarafından önemsenmediği için sebebi pek anlaşılmaz. İdrar kaçırma, karın ağrısı, bağırsaklarda ağrı ve ağrılı cinsel ilişki geçiren kadınların öncelikle kilo kontrollerini, beslenme düzenlerini ve hormonal dengelerinin kontrolünü yaptırmaları gerekir. Ayrıca da pelvik taban kaslarının koordinasyonlu olup olmadığı da bir jinekolog tarafından değerlendirmeye alınmalıdır.

 NASIL TEDAVİ EDİLİR?

 Jinekolojik incelemeler birtakım testler neticesinde teşhis konulduktan sonra ilişkide hava girmesi ya da kontrolsüz hava çıkışı için vajina bölgesinde daraltma işlemi yapılır. Bu işlemler ameliyatsız olarak lazer ile yapılmaktadır. Daraltma hem enine hem de boyuna yapılarak eski sıkılık yeniden sağlanır. Böylece vajinal rahatsızlıklar dışında geç orgazm olma, eskisi kadar haz alamama gibi cinsel problemlere de çözüm getirilmiş olmaktadır. Çünkü bu tarz cinsel problemler bollaşma ile birlikte gelmektedir. Lazer yöntemi ile hem cinsel kalite sağlanır hem de bazı vajinal problemlerin önüne geçilir. Aynı zamanda da vajina dış görüntü olarak da estetik bir görünüm kazanır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir