Hava Grubu Burçları Hangileridir? Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Astrolojide burçlar elementlere göre sınıflandırılmıştır. Bu elementler 4 tane olup; ateş, hava, su ve toprak şeklindedir. Bu sınıflandırma benzerliklere göre yapılmıştır. Burcun sahip olduğu element sınıfı; miza., karakter, kişilik ve doğa gibi özellikler üzerinde etkilidir. Hava grubu burçları da öne çıkan gruplar arasındadır. Peki hava grubu burçları hangileridir?

Hava grubu burçları; ikizler, terazi ve kova burçlarıdır. Bu gruba ait burçların en önemli özellikleri sosyal ilişkilerinin güçlü olmasıdır. Hava grubu burçlarının samimi ve doğal bir yapıları vardır. Bu özellikleri nedeniyle de sosyal ilişkileri oldukça gelişmiştir. Genel olarak yeniliklerden hoşlanan burçlardır. Yeni yerler keşfetmeyi, yeni lezzetler tatmayı ve yeni insanlarla tanışmayı severler.hava burçları hangileri, hava burçları özellikleri, hava burcu grubundaki burçların özellikleri

Hava grubu burçlarından ikizler burcunun en ön plana çıkan özelliği her zaman neşeli ve pozitif olmalarıdır. Onların hayatı akışına bırakan bu tutumları vardır. İletişim kurmak konusunda oldukça başarılıdırlar. Herkesle kolayca anlaşabilirler. Sosyal ilişkileri güçlüdür. Eğitime ve kültürel birikime önem verirler. Kitap okumak, yazı yazmak keyif aldığı aktiviteler arasındadır. Onların en olumsuz özellikleri kararsız olmalarıdır.

Hava grubu burçlarından terazi burcunun en ön plana çıkan özelliği naif ve kibar oluşlarıdır. Çoğu zaman pozitif enerjileri vardır. Bulundukları ortamda iz bırakırlar. Konuşmaları ve enerjileri ile çabucak dikkat çekerler. Keyiflerine ve özgürlüklerine düşkün burçlardır. Hakkaniyete önem verirler. Haksızlığa gelemezler. Aşk konusunda başarılıdırlar. Sevgi ve sadakat onlar için önemli kavramlardır. İlişki sırasında son derece fedakâr davranabilirler. Çoğu zaman sakin ve dingin bir tavırları vardır.

Hava grubu burçlarının sonuncusu kova burcudur. Kova burçlarının en ön plana çıkan özellikleri sivri zekâları ve özgürlüğe düşkünlükleridir. Girdikleri her ortamda konuşmaları ve olaylara farklı bakış açıları ile dikkat çekerler. Dik kafalı ve inatçı bir tavırları da vardır. Yaptıkları her şeyin doğru ve yerinde olduğuna inanırlar. Eleştiriyi pek kaldıramazlar. Onların en olumsuz özelliklerinden biri de her şeyi fazla düşünmeleridir. Bu nedenle kolay bir şekilde depresyona girebilirler. İkili ilişkilerinde pek başarılı oldukları söylenemez çünkü özgürlüklerinden taviz vermeyi sevmezler.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir