Hamilelikte Bulanık Görme Durumu

Anne olmayı bekleyen kadınlar için hamilelik süresince birkaç rahatsız edici durumla karşılaşılabilir. Bunlar arasında mide bulanması, kabızlık, yorgunluk ile sırt ağrısı başta gelen şikayetlerdendir. Aynı zamanda bu rahatsızlıkların yanında; bazı kadınlar çift görme ve ya bulanık görme gibi görüntü ve görüş ile ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Bazı noktacıklar ile yüzen cisimcikler hamile kadınlar tarafından gözlenir ve bunlardan kurtulmak pek de kolay olmaz. Bu durum hamile kadınlara haddinden fazla gerginlik hissi verse de bu rahatsızlıkların çoğu ciddi problemlerden ileri gelmiyorlar. Eğer bu rahatsızlık başka semptomlarla birleşiyorsa başka sağlık problemleri söz konusu olabilir. Böyle bir durumda doktora görünmeniz şiddetle tavsiye edilmektedir.bulanık görme, hamilelikte bulanık görmenin sebepleri, hamileler neden bulanık görür

Hamilelik süresince yaşanan bulanık görüş ne anlama geliyor?

Hamile kadındaki hormonal değişimler bu tür rahatsızlıklara sebep olan etmenlerdendir. Artan hormonlar, gözyaşı üretimini azaltabilir, bu durum ise gözlerde kuruluğa ve ya tahrişe yol açmaktadır. Göz yuvarlağı, kornea ile mercek bu evrede değişime uğrayabiliyor. Tüm bu değişimler görüşte türlü bozukluklara sebebiyet verir. Hormonal değişimlerden farklı olarak, görüş bozukluğu çok önemli problemlerin işaretçisi de olabiliyor. Eğer bu semptomlar ciddi baş ağrısı ve baş dönmesi ile beraber yaşanıyorsa bir doktora görünmek ve bunlara yol açan nedenleri tespit etmek faydalı olur. Bazı durumlarda, görüntü bozukluğu baş dönmesiyle beraber yaşanmaktadır. Gebelik süresince yaşanan baş dönmesinin sebepleri arasında artan gebelik hormonları bulunmuyor. Bu hormonlar kan damarlarını rahatlatarak genişletmektedir. Bu kan basıncını düşürür ve beyne giden kan miktarını azaltıyor. Fakat ısrarcı baş dönmesi migren, anemi gibi ciddi rahatsızlıkların habercisidir.

Gebelik Süresince Yaşanan Bulanık Görüntü Nasıl Tedavi Ediliyor?

Bu tür sorunlar genelde doğumdan sonra çözüme kavuşturmaktadır. Hamilik süresince bir kadının bıçak altına yatması pek sağlıklı olmaz. Göze yapılacak bir cerrahi müdahale için doğumdan sonra en az 6 ay geçmesi gerekiyor. Genellikle bu bulanık görüntü doğumdan bir süre sonra eski haline geri dönmekte ve bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmamalıdır.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir