Habbo Nedir?

Habbo oyunu aslında gençler ve yetişkinliklere yönelik sosyal ağ ve çevrim içi muhabbet kurabileceğiniz bir topluluktur. Bu amaçla kurulmasına rağmen çocukların daha çok dikkatini çekmiştir yani oyunun %95’i 13-18 yaş arasında olan çocuklardır. Sulake adında bir oyun şirketi tarafından 2000 senesinde kurulmuştur. İlk olarak tasarımcısı Sampo Karjalainen ve teknoloji uzmanı Aapo Kyrola’nın bir grup oyun partisi amacıyla çıkarmasıyla serüvenleri başladı.habbo oyununu nedir, habbo oyunu oynama, habbo nasıl oynanır

Oyun ilk çıktığında 160’tan fazla ülkede kullanıcıları olan ve dokuz çevrim içi topluluğu kapsayacak biçimde büyüdü. Ağustos 2012 senesi itibariyle 280 Milyondan fazla insan bu oyuna girerek diğer arkadaşlar ve kullanıcılar ile sohbet ederek vakit geçirdi. Ayda ise tekil ziyaretçi olarak 5 milyon oyuncusu vardır. Habbo, oyuncularına sunduğu özellikleri genel olarak şöyle sıralanır: parti düzenlemek, sanal olarak evcil hayvan edinmek, otel odanızı tasarlamak ve verilen görevleri tamamlamak. Habbo’da genel olarak oynadığınız yer Otel odasıdır. Adobe Flash desteğiyle oynayabilirsiniz. Oyuna giriş yaptığınızda kendi odanızda ve kendi seçenekleriniz ile yapmış olduğunuz karakteri oynayabilmektesiniz.

Habbo’da bulunan dört adet mod vardır bunlar: Genel odalar, konuk odaları, rol yapma ve mini oyunlar. Habbo toplamda 22 adet ülkede oyunu sunmaktaydı lakin bazı sorunlardan dolayı bazı ülke serverlerinde sunucularını kapattı. Sunucuları kapatılan ülkeler: Rusya, Çin, Danimarka, Singapur, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Portekiz, Norveç, Kanada, İsveç, Japonya, İsviçre ve İngiltere’de kapanmıştır. Hala aktif olarak kullanım sunduğu ülke serverleri ise şöyle sıralanır: Finlandiya, İtalya, Hollanda, İspanya, Almanya, Fransa, Brezilya, Türkiye ve İngilizce dilinin konuşulduğu ülkeler.

Habbo Özellikleri Nelerdir?

Oyunda bitmek bilmeyen özellikler vardır bunlardan birkaçı şunlardır: Yapışkan notlar, Not panoları, Rozet vitrinleri, Kara delikler, Çadırlar, Mini oyun sistemleri, Canavar bitkiler, ortam ışıkları, Kamera fotoğraf duvarı öğeleri, Özelleştirilebilir renklere sahip mobilyalar, Suda yüzen mobi, pencereler, Çok kullanıcılı tepki mobilyası, Ses efektleri üreten Furni, Oda içi gömülü videolar, Guguklu Saatler, Zar, Üretim masaları

Habbo Nereden İndiriliyor?

Habbo oyununu yalnızca İnternet tarayıcısı üzerinden oynayabilmekteyiz. Henüz Android ve İOS işletim sistemine sahip olan mobil cihazlar için çıkacağı söylentisi bulunmamaktadır. Oynamak için habbo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Habbo Oyun Modları Nelerdir?

Habbo’da bulunan dört adet mod vardı. Bu modlar oyuncular tarafından oldukça sevilen ve sürekli oynananlardır. Bunlarr: Genel odalar, konuk odaları, rol yapma ve mini oyunlardır.

Konuk Odaları Modu: Konuk odalarında kullanıcıların kendilerine göre seçtikleri duvar kâğıdı, zemin deseni ve mobilyalar vardır. Bu farklı eşyaları kredi ile yani gerçek para ile satın alabilmektesiniz. Bu konuk odaları üyeler tarafından oluşturulmaktadır. Birkaç kullanıcıda birleşerek bu odalara eşyalar koyabilmektedirler. Sanal evcil hayvanlar ve oyun botları bu odalarda güvenli şekilde dururlar.

Mini Oyun Modu: Oyuncular, neredeyse bütün sporlara kadar mağazadan bu sporlara ait eşyaları satın alarak kendi oyunlarını yapabilmektedirler. Herhangi bir şeyi icat etmek için sadece Markete göz atmanız yeterli olacaktır.

Rol yapma: Gerçek dünyadan ziyade bu oyunda herhangi bir kuruluşta belirli şekilde rol yaparak yani bir karakterin içine bürünerek rol yapabilmektedirler.

Genel Odalar: Tüm oyunculara açık odalardır. Sinemalar, dans kulüpleri ve restoranlar vb. yerler olarak adlandırılırlar. Oyuncular buraya gelerek diğer oyuncular ile sohbet edebilir ve arkadaş olabilirler.

Habbo Ücretli midir?

Oyunumuz tamamen ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Sadece ek olarak özellik ve değişik şeylerden yararlanmak isterseniz kendiniz oyuna belirli bir ücret yatırarak kullanabilirsiniz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir