Gündüz kurye hizmetini kimler kullanabilir?

Gündüz kurye hizmetlerini kurye hizmeti görmek isteyen herkes kullanabilir. Normal mesai içerisinde bir gönderiyi bir adresten bir adrese göndermek isteyen kişiler kurye firmalarını ya da kurye hizmeti veren şahsı arar ve gerekli bilgileri verir. Firmalarda bu bigi müşteri tarafından operatöre verilmesinin ardından operatörün yönlendirmeleri ile kurye gerekli adrese giderecek gönderiyi alır ve büyük ebatta bir eşya veya koli ise aracına yükler. Gönderileri teslim alan kurye 2. Adres olan gönderinin teslimatının yapılacağı yere gelir ve gönderiyi teslim edip gerekli kargo fişini imzalatır. Son aşama da ise operatörüne haber verir ve işlem sonuçlanır.gündüz kurye hizmeti, gündüz kurye hizmeti kullanmak, nasıl gündüz kurye hizmeti alınabilir

Kuryelerin günlük iş hayatının özel bu şekildedir. Çıkan iş sayısına göre yoğunlukları değişebilmektedir. İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerde kurye mesai saatleri içerisinde sürekli yoğun olacaktır. Özellikle İstanbul’un trafiğini ve kalabalığını düşündüğümü zaman kuryelik mesleğinin sanıldığının aksine zor bir meslek olduğunu düşünebiliriz.

Gündüz kurye hizmeti mesai saatleri içerisinde kuryelik hizmeti vermek demektir. Tüm firmalar bu şekilde çalışır ve bu hizmetten herkes yararlanabilir. Zaman, insanların en değerli hazinesi olduğu için, kişi gönderisini kendi teslim etmek yerine bu iş için hizmet verenlerden hizmet alabilir. Bunun dışında kendisinin yetişemeyeceği ve yardım alması gereken zorunlu durumlar da olabilir. Gündüz kurye hizmetinden yararlanarak, eşine dostuna sürpriz yapmak, hediye göndermek isteyenlerde olabilir.  Kısacası gündüz kurye hizmetini kullanmak için bir çok sebep vardır ve bu sebeplere sahip olan herkes bu hizmetten faydalanabilir.

Kurye firmaları için mesai saatler ortalama olarak diğer işyerleri ile aynıdır. Sabah 08:30’da hizmet vermeye başlayan firma 19:00 civarı sistemlerinin kapanması ile hizmetine son verir. Eğer kurye şirketi gece kurye hizmeti veriyorsa sistem kapalı kalır fakat hizmet devam eder. Sabah operatör geldiği zaman sistem giriş çıkışlarını yapar ve işine kaldığı yerden devam eder. Bununla birlikte kişisel aracı ile tekil olarak kuryelik hizmeti veren kişilerde vardır. Bu kişiler genellikle yakın çevredeki işleri yapar ve kendileri adına çalışırlar.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir