Göz Kapağı Estetiği Ne İçin Yapılır?

Göz kapağı göz üstünde yer alan ve gözlere biçimini veren bölgelerdir. Bu bölgede herhangi bir problem olması kişinin bakışlarını ve ifadesini direk olarak etkileyerek olumsuz bir görünüm yaratacaktır. Göz kapağında en sık görülen problem göz kapağı düşüklüğüdür. Bu durum bazı kişilerde doğuştandır. Yani gözün biçimi o şekildedir fakat kişi bundan rahatsızlık duymaktadır. Göz kapağı düşüklüğü ve sarkmaları bazı durumlarda da sonradan oluşmaktadır. Bunun en büyük sebebi yaşlılıktır. Göz kapağında oluşan problemleri için yapılan göz kapağı estetiği, gözü toparlayacak ve bakışların istenildiği gibi olmasını sağlayacaktır.göz kapağı estetiği, göz kapağı estetiği nasıl yapılır, göz kapağı estetiği yaptırma

 Ameliyat öncesi süreç

Göz kapağı ameliyatı oldukça ciddi olan operasyonlardan bir tanesidir. Öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat edilmemesi hastanın sağlığını ve iyileşme sürecini direk olarak etkileyecektir. Ameliyat öncesi birçok uzmanın tavsiyesi aspirin kullanmamaktır. Kan sulandırıcı olan bu ilaçlar ve yeşil çay gibi içecekler ameliyatın seyrini etkileyebilmektedir. Bunun yanı sıra herhangi bir göz problemi var ise ameliyatı gerçekleştirecek olan uzman bu konuda bilgilendirilmelidir. Özellikle göz tansiyonu, göz kapağı ameliyatı için olumsuz durumlar yaratabilmektedir. Bu sebeple ameliyat öncesi bir göz muayenesinden geçilmesi çok daha doğru olacaktır.

 Ameliyat nasıl gerçekleştirilir?

 Göz kapağı estetiği ameliyatı için ilk olarak hastanın göz kapağı durumu incelenmeli ve düzeltilecek yerler belirlenmelidir. Daha sonra hastaya genel anestezi uygulanacak ve ameliyat ortalama 1 saat sonra sona erecektir. Bu süre yalnızca üst kapağa uygulanan işlemler için geçerlidir. Alt göz kapağı işin içine girdiğinde ameliyat süresi uzayacaktır. Göz kapağı ameliyatı sırasında göz kapağından belirlenen deri parçaları çıkartılmakta ve göz kapağı bu sayede toparlanmaktadır.

 Göz kapağı ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler

 Göz kapağı estetiği sonrası hastanın göz kapaklarını gergin hissetmesi son derece normaldir. Hasta ameliyat sonra ilk 3 gün mutlaka dinlenmeli ve gözlerini kesinlikle yormamalıdır. Banyo ilk günler için tavsiye edilmemektedir.5 günden sonra yapılması çok daha doğru olacaktır. İlk günler dışarı çıkarken gözlük kullanılması çok daha doğru olacaktır. Güneş ışınları gözlere zarar verebilmektedir. Tüm bunlara dikkat edildiğinde iyileşme süreci hızlanacak ve kişi günlük hayatına dönebilecektir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir