Göğüs Estetiği Ameliyatları

Göğüs estetiği yani meme estetiği farklı kategorilerde ele alınmaktadır. Göğüs küçültme, göğüs büyütme, dikleştirme, meme ucu estetiği başta olmak üzere meme şeklinde değişiklik yapmak isteyen ve farklı talepleri olan kadınların yaptırabileceği çeşitlilikte sunulmaktadır. Bunlardan en çok tercih edileni ise meme dikleştirme ameliyatıdır. Meme dikleştirme ameliyatları genç yaşlı her yaş grubu tarafından talep görmektedir. Yaşlanma, kilo verme veya genetik etkenlere bağlı olarak göğsünde mutsuz edici bir sarkma olan her kadın meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilir. Emzirme sonrası da gerilen dış deri büzüşüp sarkabilir. Meme dikleştirme ameliyatı ile sarkan derilerin fazlası alınır ve meme başı ve dokusu eski yerine taşınır.göğüs estetiği ameliyatı, göğüs estetiği ameliyatı yapma, göğüs estetiği ameliyatı nasıl olur

Meme Küçültme Estetiği Nedir? Nasıl yapılır?

Gereğinden fazla büyük memelere sahip olmak hem sağlık hem de estetik anlamda sinir bozucudur. Bazı kadınlarda meme büyüklüğü istenilen seviyenin üstünde olmasının yanı sıra ciddi şekil bozuklukları ve sarkmalarla kendisini göstermektedir. Meme küçültme estetiği ile göğüs dolgunlaştırma, küçültme dikleştirme teknikleri bir arada kullanılarak memeye istenilen şekil verilmektedir. Meme küçültme ameliyatlarında aynı zamanda sarkan fazla deriler alınır ve memeye gerginlik verilir. Bu operasyonda en önem verilen unsurlardan birisi de geniş olan meme halkasının daraltılmasıdır. Yakın zamanda bebek sahibi olma planı olanlar, ameliyatı bebek doğduktan ve emzirme süreci sona erdikten sonra yapılması daha uygundur.

Meme Ucu Estetiği Nedir? Kimler Yaptırabilir?

Meme ucu estetiği sadece kadınlarda değil, erkeklerde de oldukça sık uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Bazen yalnızca göğüs büyüklüklerine veya şekillerine odaklanılabiliyor. Ancak estetik görünüme sahip meme uçları ile göğüsleriniz oldukça iyi gözükecektir. Meme ucu asimetrik olanlar, kabarık ve büyük olanlar meme ucu estetiği yaptırabilir. Meme ucu sorunları küçük sorun gibi görünse de kadınları mutsuz eden bir sorundur. Giyilen kıyafetlerde meme ucu son derece kötü bir görünüm yaratabilir. Meme ucu estetiği başlı başına bir ameliyat olarak gerçekleştirilir. Estetik ameliyatlarda başarı ve güven için alanında uzman estetik cerrahların ve tam donanımlı kliniklerin tercih edilmesi gerekir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir