Göğüs Büyütme Ameliyatı Nedir?

Estetik operasyonları arasında bayanların en çok tercih ettikleri estetiklerden birisi göğüs ameliyatlarıdır. Elbette ki bu ameliyatlarda, büyütme, küçültme ve gerdirme işlemleri yer alırken, bayanların soruları arasında, göğüs büyütme ameliyatı nedir konusu yer almaktadır. Kısaca bu konuda bilgiler vermek gerekirse, genel olarak şunlara göz atmamız mümkündür.göğüs büyütme ameliyatı, göğüs büyütme fiyatları

Göğüs büyütme estetiği hakkında

Bu işlem farklı iki yöntem ile birlikte gerçekleştirilmektedir. İlk yöntem cerrahi müdahale olurken, bir ikinci yöntem ise; enjekte yöntemi olmaktadır. Cerrahi müdahale ile birlikte gerçekleştirilen bir yöntem olarak, kullanılan meme protezleri bulunmaktadır. Tercih edilen meme protezleri iki farklı çeşide sahip olurken, damla yuvarlak ve yuvarlak meme protezleri olarak tanımlanıyor. Yine bu seçimler, vücut ve göğüs arasında olan uyumu sağlamakta yardımcı olurken, kendinizin isteklerine göre de değişiklik gösterebilir.

Damla yuvarlak göğüs protezi

Silikon olarak bilinen bu protezler arasında damla yuvarlak göğüs modeli, bayanların en çok tercih ettikleri arasında. Anatomik yapısı ile göğüs modeline daha çok benzemesi tercih sebepleri arasında yer alıyor. Bu durumda, göğüs büyütme ameliyatı nedir dediğimizde bu bilgilere göz atmak her zaman faydalı bir işlemdir.

Enjekte yöntemi

Yine göğüs silikon ve protezleri kullanmak istemeyenler için farklı bir yöntem de enjekte yöntemi olarak tanımlanıyor. Vücudun diğer bir bölgesinden alınan yağlar, bazı işlemlerden geçirilerek, göğüs bölgesine enjekte edilirken, bunun yanı sıra bazı doktorların tercih etmekte oldukları hyalüronik asit uygulaması ile birlikte de gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle göğüsler hacim ve dolgunluk kazanırken, bayanların isteklerini karşılıyor diyebiliriz.

Ameliyat süreci

İlk yöntem olan cerrahi müdahale için, göğüs büyütme ameliyatı nedir dediğinizde, 1 ya da 1,5 saatlik bir süreç ile ameliyatlar gerçekleştirilebilmektedir denilebilir. Genel anestezi ile birlikte uygulanan bu ameliyat sonrası, günlük yaşantınıza dönebilseniz de elbette ki dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlarda doktor tarafından öğrenilerek, kişiye özel davranışlar sergilenmesi gerekebilir.

Ameliyat öncesi

Yine dikkat edilmesi gerekenler arasında, ameliyat öncesi kullanılan ilaçlarda dikkat çekiyor. Her hangi bir hastalığınız var ya da ilaç kullanıyorsanız, bu konuda doktorun bilgisinin olması oldukça önemli olurken, yine sigara ve alkol kullanımlarının da durdurulması gerekiyor.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir