Fare İlaçlama Yöntemleri

Günlük hayatta sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri haşere istilasıdır. İnsanların yaşadıkları alanları genellikle tercih eden haşere türleri çeşitli zararlar vermektedir. En bilinen haşere türlerinden biri olan fareler yaşam alanları içerisinde sıklıkla karşımıza çıkar. Çeşitli türleri ile bilinen fareler bulundukları alanlara göre isimlendirilmektedir. Tarla faresi, çatı faresi, ev faresi, lağım faresi gibi isimlerle bilinmektedir.fare ile nasıl mücadele edilir, fareler ile başa çıkma, fare ilaçlaması

Fare türleri memeli hayvanlar grubuna ait birer kemirgendirler. Kemirgen familyasına dâhil olan canlılar oldukça keskin ön dişlere sahiptirler. Yuvalarını kazarken bile dişlerini kullanan fare türleri taşı bile parçalayabilecek özellikte ağız yapısına sahiptirler. Sıklıkla hasar gören dişleri kendini onarma özelliğine sahiptir.

Fare türleri beslenme şekli olarak hem otçul hem etçil olarak herbivordur. Aynı zamanda böcek ve hayvan ölüleriyle de beslenme özelliği gösterir. İnsanların yaşam alanı içerisinde ki ahşap, kumaş gibi maddeleri ve bunlardan yapılmış eşyaları kemirmektedirler. Ayrıca tarla ve bahçe gibi ürün ekilmiş alanlarda ki besinlerin kökünü, gövdesini yiyerek çiftçiyi de zarara uğratmaktadır.

Fare türleri ile bireysel çabalarla kurtulmak mümkün değildir. Nitekim böyle yöntemler kendinize, çocuğunuza, evcil hayvanlarınıza ve çevrenize zarar vermenize neden olurken hem maddi olarak hem de vakit olarak sizi kayıplara uğrarsınız.

Fare ile mücadelede profesyonel bir çalışma gerektirir. İstanbul fare ilaçlama firmaları  bünyesinde ki ziraat mühendisi ve ekibiyle fare ilaçlama işlemlerini uygulamaktadır. Bulunulan alana ve türün özelliklerine göre uygun çözüm önerilerinde bulunan fare ilaçlama firması sizi hiç yormadan işlemi uygulamaktadır. Fare ilaçlama firmaları tarafından fare ilaçlama için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Sıvı ilaçlama uygulaması fareler için kesin çözüm veren bir fare ilaçlama yöntemidir. Sıvı ilacın püskürtülmesi şeklinde uygulanan ilaca maruz kalan fare kısa sürede ölmektedir. İşlem öncesinde hassas bir çalışma ile farenin kaçabileceği alan bulunmayana kadar kapatılmalıdır. İşlem sonrasında da havalandırılmalıdır. Diğer kesin çözüm sağlayan yöntem ise fare istasyonlarıdır. Fare istasyonuna yerleştirilen ilaçlı yem ile beslenen fare türleri kısa sürede yuvalarına giderek burada ölecektir. Fare ilaçlama firması tercih edilerek insan sağlığını koruyarak çevreye de zarar vermeyiz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir