Evlilik Terapistinin Görevleri

Evlilikte yaşanan problemler genellikle iletişim, problem çözme, tartışma, duygusal yakınlaşma ve cinsellik gibi önemli konularda ortaya çıkmaktadır. Evlilik terapistinin görevleri İletişim çatışmaları genellikle evli olmanın gereklerini ve sorumluklarını tam olarak kavrayamamış, sağlıklı bir şekilde iletişimin ve bu etkileşimin yapılışını ve işbirliğinin, desteğin sağlanışını kavrayamamış kişilerin ilişkilerinde meydana gelir. Bu vasıftaki kişilerde ilişkinin romantik dönemlerinin başında belirli bir süre ilişki yolunda gidebilir. Fakat çiftlerde evlilikteki uzun vadeli ve ciddi görevlere hazır değil ise daha sonra, bir süre sonra problemler yaşanmaya başlar. Çiftlerle ilgili çalışmalar sırasında evlilik uyumsuzluğu ve ayrılık riskinin, evliliğin en erken dönemlerinde daha da yüksek olduğunu göstermektedir. Bunlarla birlikte, çift çocuk sahibi olduktan sonra esas özel olan nokta çocukların ergenliğe geçiş dönemleri veyahut evden ayrılmalarından sonra da aile içinde çatışmalar artmaktadır.evlilik terapisti kimdir, evlilik terapisi nedir, evlilik terapistleri kimlerdir

Terapi seansları

Evlilik terapistinin görevleri arasında çiftlerin aile yaşantısını iyileştirmek ve ailedeki ekili iletişimin olmasını sağlamak ve bu iletişimi sürdürmektir. Terapistler bu tedavileri yaparken en minimum ücretlerde çalışırlar ve oldukça yardımcı olmaya çalışırlar.

Bireysel terapi

Bazen de evlilik de yaşanan problemler direkt olarak kişilerin bireysel problemlerin sonucudur ve evlilik iyi gidiyor şeklinde bile görünebilir. Böyle durumda tek bir sarsıcı olay ile evlilik strese sokulabilir. Örneğin sağlam evlilikte olan bir çift, evlilik dışı ilişki yaşama gibi sarsıcı bir olayın üstesinden gelebilirken günlük sorunları üstü kapalı yaşayan çiftlerde sonuç daha olumsuz olabilir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir