Evde yapılabilecek doğal güzellik maskeleri

Yumurta ve muzla yapılan saç maskesi

Saçlarınız parlaklığını mı kaybettiyse size süper önerilerimiz bulunuyor!  Yumurta ve muz ile yapılan saç maskesi sayesinde saçlarınız ışıl ışıl parlar. Orta büyüklükte bir muzu ezip bir yumurta ile iyice hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırmalısınız. Bu karışımı sağlarınıza sürerek yaklaşık 10-30 dk. Kadar beklettikten sonra durulamalısınız.doğal güzellik maskeleri, evde yapılabilecek maskeler, ev yapımı güzellik maskeleri

Tırnakları nemlendirme

Tırnaklarınızın zayıf olması gerek kötü görünmelerine gerek de kolayca kırılmalarına sebep olur. Tırnaklarınızı beslemek ve ya nemlendirmek için ellerinizi ya da tırnaklarınızı 5 dakika boyunca zeytinyağı içerisinde bekletilmelidir. Bu işlem sonucunda tırnaklarınız güçlenecek ve canlanmasını sağlıyor. Özellikle zeytinyağı elleriniz içinde çok faydası bulunuyor.

Balla yapılan yüz bakım maskeleri

Bal onlarca faydası olan bir mucizedir. Aynı zamanda ise çok iyi bir anti bakteriyel özelliği bulunmaktadır. Cildinizi yumuşatmak ve güzelleştirmek için kullanılıyor. Yapmanız gereken aslında çok basit. Balı yüzünüze 1 hafta süreyle her gün 1 yemek kaşığı olacak biçimde parmak uçlarınızla nazikçe sürerek 5-10 dk. Kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulamalısınız.

Cilt beyazlatmak için portakal kullanımının önemi

Mesela dirsek ve dizleriniz pürüzlü görünüyorsa yahut bu bölgedeki cilt renginizi açmak için portakalı kullanmalısınız. Bunun için bir portakal ikiye bölerek yarısını dizlerinize ve ya dirseklerinize ovarak uygulayınız. Daha sonra ılık su ile durulamalısınız.

Natürel cilt yenileme maskelerinin önemi

Bilhassa ciltlerdeki ölü hücrelerinden kurtulup cildinizi yenilemek istiyorsanız bu organik cilt yenileme maskesini kullanınız. Zeytinyağı ile deniz tuzunu 1’ e 2 oranında karıştırarak cildinize uygulayın. Böylelikle cildiniz ölü deri döküntülerinden kurutularak daha da yumuşak ve canlı bir durum alıyor.

Saçları nemlendiren saç bakımı

Eğer saçlarınızın kuru olduğundan şikâyetçiyseniz Saçları nemlendiren saç bakım maskesini kullanmalısınız. Bunun için eritilmiş hindistan cevizi yağı kullanın. Hindistan cevizi yağını saç derinize ve ya saçlarınıza masaj yapar biçimde uygulayınız. Sürdükten sonra 2 saat kadar bekleyinip ve şampuan kullanarak saçlarınızı yıkanmalıdır. Sonucunda eminiz ki oldukça mutlu olacağınız sonuçlara ulaşacaksınız.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir