Evde Peeling Nasıl Yapılır

Eğer cilt sağlığınız sizin için önemliyse ve dışarıda yüzlerce lira harcamak yerine evinizde doğal peeling yöntemlerini denemek istiyorsanız, vereceğimiz bilgiler doğrultusunda bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Peeling, cildinizi ölü derilerden arındırmanızı sağlayan bir temizleme yöntemidir. Peelingi aslında cilti soyma yöntemi olarak ta düşünebilirsiniz. Tozlu bir cam masa silinince nasıl parlıyorsa cildinizde peeling sonrasında parlak ve sağlıklı görünecektir. İşte peeling uygulaması ile de cildinizdeki tozu almış olursunuz. Evde peeling nasıl yapılır sorusu yazımızda cevap bulacaktır.

Evde peeling genel olarak ılık bir duş sonrasında yada yüze buhar uygulaması yapıldıktan sonra tercih edilmelidir. Bunun nedeni cilt gözeneklerinin duştan sonra açılmasıdır. Cildinizin gözenekleri açıkken peeling uygulaması yaparsanız, çok daha güzel ve etkili sonuç alırsınız.

Peelingi, göz çevresi ve dudak kenarları dışında tüm cildinize uygulayabilirsiniz. Peeling uygulaması sırasında maskenin dairesel hareket ve masaj yaparak uygulanması gerekmektedir. Aynı zamanda cilde peelig yapıldıktan sonra bolca ılık su ile durulanmalıdır.

Peeling uygulamasını ilk olarak elinizin üzerinde denemelisiniz. Çünkü hassas bir cildiniz varsa cilt kızarıklığına neden olabilir. Elinize uyguladığınız peeling cildinizde herhangi bir kızarıklık veya alerjik bir sorun oluşturmazsa peeling uygulamasını yapabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz salatalık ile hazırlanan peelingi evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Salatalık Peelingi için malzemeler
Yarım çay kaşığı limon suyu

Bir çay kaşığı hamamelis

Bir tane yumurta akı

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Önce salatalıkların kabuklarını ince bir şekilde soyunuz. Ardından salatalıkları mikserden geçiriniz. Salatalıkların posasını süzün ve diğer malzemeler ile karıştırınız. Peelingi dairesel hareketler ile masaj yaparak yüzünüze yedirmelisiniz. Peelingi yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve ardından durulayınız.
Evde peeling nasıl yapılır sorusuna bir cevapta, önereceğimiz bu tarifte yer almaktadır. Bir yemek kaşığı pirinç ve bir yemek kaşığı kırmızı mercimeği rondo yardımı ile un kıvamına gelene kadar iyice öğütünüz. Rondo da öğüttüğünüz pirinç ve mercimek toz haline geldikten sonra elde ettiğiniz toza bir buçuk yemek kaşığı kili karıştırıp, harmanlayınız. Bu karışımı bir miktar kremle beraber cildinize dairesel hareketlerle sürünüz. 15 dakika kadar cildinizde bekletiniz ve ılık su ile cildinizi yıkayınız.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir