Esenler Sürücü Kursu Fiyatları

Bildiğiniz gibi yıllardır, özel motorlu taşıt sürücü kursları, kişilerin ehliyet sahibi olabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafında görevlendirilmektedir. MEB tarafından işleme alınan bu kayıtlar sonrasında, belirli eğitimler yapılarak, sınavlara tabi tutulmaktadır. Sınavlardan başarılı olanlar ise ehliyet almaya hak kazanmış olmaktadır. Elbette ki bu işlemlerin tamamlanması için belirli bir takım ücretler bulunuyor diyebiliriz. Sizlere Esenler sürücü kursu fiyatları hakkında şunlardan bahsetmemiz yardımcı olabilecektir.sürücü kursu ücretleri, esenler sürücü kursu, sürücü kursu fiyatları ne kadar

Ücretler nelerdir ve nereye yatırılıyor?

Ücretlerin en başında, kurs kayıt ücreti bulunuyor. Bu da özel sürücü kurslarının belirlemiş olduğu kurs giderleri ve kurs kayıt ücreti kapsamında. Bunların yanı sıra ise aşağıda yer alan ücretler de devlet tarafından talep edilen ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödenmesi gereken ücretlerdendir.

  • Hizmet bedeli
  • Değerli kâğıt bedeli
  • Sürücü belgesi harç paraları

Yukarıda yer almakta olan sürücü belgeleri harçları ve değerli kâğıt bedeli, maliye bakanlığı tarafından talep edilmektedir. Yani bu ücretleri, maliye bakanlığı ile anlaşmalı olan bankalar tarafından ödeyebilirsiniz.

Diğer hizmet bedeli ise, Türk Polis Teşkilatı Vakfının anlaşmalı olduğu bankaları ile birlikte ödemeye alınabilmektedir.

Ehliyet yaş sınırları

Bahsettiğimiz Esenler sürücü kursu fiyatlarının yanı sıra elbette ki yaş şartı da bilinmesi gerekenler arasında. Yaş sınırları ise aşağıda ki gibidir.

  • A1 sınıfı için 16 yaşını doldurmak gerekiyor.
  • A2 ehliyeti alabilmek için ise 18
  • A sınıfı ise 2 yılık A2 tecrübesi ve 21 yaşı doldurmuş olmak gerekmektedir.
  • B sınıfı bildiğiniz gibi 18 olup, E sınıfı ise 22 yaş ve üzeri için geçerlidir.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir