Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon hem kadınlar hem de erkekler için son derece önemli olan bir eylemdir. Sık sık yapılması gereken bir eylem olan epilasyon için pek çok yöntem mevcuttur. Herkes, kendisine en uygun olan yöntemi seçebilir ya da acillik durumuna göre kendisi için en hızlı olan yöntemi seçerek epilasyon yapabilir. Epilasyon nedir diye soranlar için, kısaca tanımlamak gerektiğinde, vücutta çıkan tüy ve kılların, kısa süreli olarak ya da uzun süreli olarak alınması işlemidir. Tüyler ister kökünden alınabilir isterseniz de yüzeysel olarak alınabilir. Kökünden alınan kılların uzama süresi yaklaşık olarak 1 aylık bir süreçken, kökünden alınmayan tüyler 2 hafta içerisinde uzamaya başlar ve yeniden alınma ihtiyacı duyulur. Bu durumda epilasyon yaparken kılları kökünden alan yöntemleri seçmek aslında daha temiz ve uzun süreli kullanıma olanak sağlar.epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyon İşlemi

Epilasyon yöntemleri arasında epilatör ile tüyleri alma, ağda ile tüyleri alma, jilet ile tüyleri alma, tüy dökücü krem ile tüyleri alma ya da lazer yöntemi ile tüyleri alma yöntemleri yer alıyor. cilt tipinize göre ya da tüylerinizin uzunluk ve kısalığına göre ve istediğiniz uzun ve kısa süreli kullanıma göre hangi tür epilasyon yöntemini seçeceğinize siz karar verebilirsiniz. Tüm epilasyon yöntemlerinin amacı aynıdır ancak yapılışı ve uzunluğu farklılık gösterebilir.

  • Ağda ile epilatör ile yapılan epilasyonda tüylerin uzama süresi daha uzundur.
  • Jilet ve tüy dökücü krem kullanılarak yapılan epilasyon yöntemlerinde tüyler beslenir ve kısa zaman içerisinde yeniden uzamaya başlar.
  • Lazer epilasyon yönteminde kıl kökleri parçalanır ve hem tüylerin oranında hem de uzama sürelerinde azalma meydana gelir.

Epilasyon Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Epilasyon uygulamalarının yapımı oldukça kolaydır. Ağda ve epilasyon makinesi kılları kökünden aldığı için, tüm vücudunuzu yaptığınızda yaklaşık olarak bir iki saatinizi alabilir. Ancak jilet ve tüy dökücü krem kullanımında, epilasyonunuz oldukça kısa bir süre içerisinde biter ve tertemiz bir cilde kavuşabilirsiniz.  Kıllarınızın çok daha uzun süre çıkmaması ve oldukça kayda değer miktarda tüylerde azalma olması için, lazer epilasyon yöntemini seçebilirsiniz.

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir